Rad L.N. Tolstého-chodník-znečistený

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Andrej 30. decembra 2018

Ak si chcete pripomenúť 80. roky choďte sa prejsť po chodníku od Trezora na Bednára - najlepšie večer, to zaručene prídete domov ako prasa.
Čo robí mestská polícia? Pokuty za parkovanie jedným kolesom na "trávniku" rozdávajú a toto si nevšímajú? Stačí si obehnúť parkovisko a hneď viete kto je vinník.

03. január 2019

Ľubor Mokrý

Tým, že mám zablatené kolesá na aute a tým, že kolaje smerujú k môjmu autu na parkovisku mi policajti priestupok nepreukážu. Museli by mať svedka, ktorý ma videl a je ochotný to potvrdiť, alebo by ma museli mať natočeného na zázname (že som jazdou poškodil zeleň). Dokonca nestačí ani to, že ma policajt videl, musí mať moju jazdu zaznamenanú - fotky, video. Samozrejme ak sa nepriznám. Preto riešia autá zaparkované na verejnej zeleni, lebo to majú zdokumentované. Bohužiaľ, to je náš právny systém. Jediné riešenie vidím v osadení stĺpikov , ktoré zabránia vodičom v jazde po chodníkoch.
03. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Viete, problémy tohto druhu sú takmer neriešiteľné. Prichytenie nezodpovedných vodičov je bez aktívnej spolupráce verejnosti, ktorá nahlási porušenie dopravných predpisov takmer nemožné.
Osádzanie stĺpikov a zábran tiež nie je riešením a to najmä z estetického hľadiska, ale najmä s ohľadom na možnosti prístupu záchranných zložiek.

Ak ste svedkami, že niekto parkuje motovoré vozidlo mimo cestnú komunikáciu privolajte MsP na tel. číslo 159.

Kto? Odbor výstavby MsÚ/ MsP
Kedy? Tieto problémy sa musia riešiť v čase, keď sa skutok deje.

Michal Ďureje
hovorca mesta







09. január 2019

Odpoveď samosprávy

V meste Prievidza sa v súčasnosti realizujú zazmluvnené opravy a rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, na ktorých sa plánuje vykonať v nasledujúcom období 2018-2019 kompletnú obnovu konštrukcie komunikácie. Na uvedené miesto je spracovaná projektová dokumentácia, ktorá rieši rekonštrukciu chodníka od Ul. J. Francisciho a priľahlú spevnenú plochu s realizáciou dopojenia na zrekonštruovanú časť odstavne parkovacej plochy. Uvedená časť je zaradená do rekonštrukcií plánovaných na obdobie 2020-2021.



Martin Hammer
referent oddelenia výstavby
Mesto Prievidza




Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania