Námestie slobody-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Tomáš 03. januára 2019

Navrhujem začať sa zaoberať pyrotechnikou pred Silvestrom... 23. decembra som volal MsP o 02:00. v noci, keď dvaja alebo traja mladíci hádzali petardy za bytovým domom North Residence. Hliadka mladíkov odstavila a so stiahnutým okienkom na aute im dohovorila a to bolo všetko, neboli schopní/ochotní ani ísť skontrolovať okolie či tam nie je neporiadok. Výsledkom bolo, že za bytovým domom zostali odpadky, ktoré budú musieť vyčistiť zamestnanci mesta alebo priľahlej škôlky. Rovnako možno treba prehodnotiť púšťanie pyrotechniky medzi 10:00 - 03:00 - tak ako je to povolené teraz .Vyspelé mestá majú buď pyrotechniku zakázanú alebo jej používanie obmedzené na 2-4 hodiny na prelome roka. Výsledkom by možno bolo čistejšie mesto a pokojnejší obyvatelia.

04. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu. Používanie zábavnej pyrotechniky je regulované prostredníctvom VZN č. 2/2016. Podľa predmetného VZN je používanie pyrotechniky na Námestí slobody a Pribinovom námestí celoročne zakázané. Na ostatnom území mesta sa môže používať od 31. decembra iba v čase od 10.00 h do 1. januára do 03.00 h.

Pokiaľ ide o úplný zákaz pyrotechniky aj napriek striktnejším obmedzeniam, ľudia masívne ignorujú zákaz používania pyrotechniky (napr. v Bratislave). Totiž v tomto prípade potrebujeme aktívny prístup verejnosti, ktorá nám pomôže nahlasovať nevhodne používanú pyrotechniku. Domnievame sa, že aj plošný zákaz používania pyrotechniky by pre verejnosť bol len formálnym zákazom. V prípade, že ste svedkom používania pyrotechniky, ktoré možno považovať za nevhodné, prosím volajte Mestskú políciu na tel. čísle 159.

Priestor sa pokúsime vyčistiť prostredníctvom aktivačných pracovníkov.
Kto? MsP Prievidza
Kedy? 2. týždeň

Michal Ďureje
hovorca mesta07. január 2019

Ľubor Mokrý

Aj ja som za zákaz používania pyrotechniky, ale aký význam by malo zakázať používať pyrotechniku, keď pred sviatkami sú toho plné obchody. Podľa môjho názoru ju treba zakázať predávať (keď nie úplný zákaz, tak aspoň zvukové efekty). Anonymita ľudí ktorí vyhadzujú petardy z okna je obrovská a polícia je bezmocná. Mám s tým vlastnú skúsenosť s deťmi od susedov. Keď som dohováral ich otcovi, tak sa mi zaprisahal že jeho synovia určite nič nevyhadzujú. Preto jednoznačne treba zakázať predaj, len to je pre niekoho biznis a poriadny.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania