Ulica M. Mišíka-riešenie dopravnej situácie-dopravu spomaľujúce

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Peter Paulík 21. januára 2019

Dobrý deň, nemáte pocit, že v súčasnej dopravnej situácii v meste je luxus ponechávať Ulicu M. Mišíka neprejazdnú pre osobnú dopravu? Doba, kedy cez ňu prúdili stovky autobusov voziacich ľudí za prácou je už nenávratne za nami. A polícia tiež nemá vysokú frekvenciu výjazdov. Sprejazdnenie tejto ulice by výrazne odľahčilo prejazd Ul. A. Hlinku, Ul. Matice slovenskej a Nábr. sv. Metoda. Okrem toho je tam značkový nezmysel. Z Ul. Matice slovenskej je zákaz vjazdu a po 50 metroch je regulérne spoplatnené parkovisko (pri pohostinstve Detvan). Ako sa tam bez porušenia predpisov vodič dostane...???

24. január 2019

Odpoveď samosprávy


Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Súčasný režim pravidiel cestnej premávky na tejto komunikácii je stanovený z dôvodu potreby zabezpečenia vyššej miery bezpečnosti chodcov. Systém bol zavedený pred niekoľkými rokmi s odporúčaniami viacerých zložiek, napr. polície. Na predmetnej komunikácii sa nachádzajú až tri zastávky mestskej a prímestskej autobusovej dopravy. Nakoľko predmetná komunikácia predstavuje obzvlášť pre prímestskú dopravu frekventovaný dopravný uzol, nie je vhodné na nej otvárať vstup pre osobnú dopravu. Obdobný režim obmedzenia osobnej dopravy je stanovený aj v okolí autobusovej stanice.
K druhej časti Vášho podnetu: Predmetné parkovisko slúži na parkovanie vozidiel, ktoré majú povolený vjazd na Ul. M. Mišíka. Napríklad na ňom parkujú obyvatelia bytového domu M. Mišíka č. 7. až 12. Ako môžete vidieť, dopravná situácia povoľuje vjazd na parkovisko od Ul. Rastislavova, smerom na Nám. slobody.


Michal Ďureje - hovorca mesta03. február 2019

Sonic

No a uz ked sme pri tom zakaze. Tak preco tadial pridi kazdy taxikar? Dopravna.obsluha bola odtranena a anhradila to ina dodatkova tabula, ktora im zakazuje po tej ulici jazdit. Preco policija mestska aj statna toleruje taketo prejazdy?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania