Riečna ulica-reklama-vizuálny smog

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
frantisek 05. marca 2019

Dobry den,

myslim, ze tieto reklamy pri prechode na ulici Riecna nesplnaju poziadavky celoplosnej regulaciu vizualneho smogu podla tohto dokumentu: http://www.prievidza.sk/upload/wsw/files/file/MESTO/Uzemny%20plan/2018/koncepcia%20rekl%C3%A1mnych%20stavieb.pdf

Prosim o vyjadrenie, pripadne vyriesenie podnetu.

Dakujem.

08. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Situáciu preveríme prostredníctvom oddelenia stavebného poriadku MsU.

Michal Ďureje - hovorca mesta


12. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Na podnet architekta mesta vo veci „reklamné pútače na súkromnom oplotení pozemku Riečna ulica“ bol 19.07.2018 vykonaný štátny odborný dohľad cestného správneho orgánu mesta Prievidza a vlastníkovi bola 24. 07. 2018 listom dňa zaslaná výzva na predloženie dokumentov - stanoviská od ORPZ ODI, hlavného architekta mesta a cestného správneho orgánu mesta Prievidza.

Majiteľ objektu požiadal listom o predĺženie lehoty, ale ani do 21.10.2018 nedoložil požadované stanoviská. Naopak, na MsÚ boli doručené nesúhlasné stanoviská od Okresného riaditeľstva PZ ODI a architektky mesta.

Dňa 21.11. 2018 bola zaslaná majiteľovi výzva na odstránenie reklamných pútačov.
9.1.219 bol znova vykonaný štátny odborný dohľad, kde bolo zistené, že pútače nie sú odstránené.
Nato bol celý spis odstúpený právnej kancelárii na priestupkové konanie.


Zuzana Hlinková
Architekt mesta
Mestský úrad

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania