Ulica J. Jesenského-vertikálna značka-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 12. marca 2019

V križovatke ulíc Jesenského - Jesenského je umiestnená iba dopravná značka C3 - prikázaný smer jazdy vľavo.

"Odborníci" z MsÚ si vôbec nevšimli, že chýba značka upravujúca prednosť v jazde. Keďže v Prievidzi sa stojiská smetných nádob zásadne umiestňujú do križovatiek, prípadne v ich blízkosti (čo je vidieť na fotke), je do križovatky takmer nulový rozhľad. Preto je potrebné osadiť dopravnú značku P2 - Stoj, daj prednosť v jazde!

Bude značka urýchlene osadená ?

15. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš názor, resp. podnet. Avšak ide o Váš výklad. Na uvedenú dopravnú situáciu si vyžiadame odborné stanovisko z referátu dopravy MsÚ.
Kto? referát dopravy
Kedy? jar 2019

Michal Ďureje-hovorca mesta
19. marec 2019

Odpoveď samosprávy

v križovatke bez dopravného značenia určujúceho prednosť v jazde platí tzv. pravidlo pravej ruky, takže prednosť má v tomto prípade vozidlo prichádzajúce z pravej strany a osadenie navrhovanej dopravnej značky je neopodstatnené. Čo sa týka výhľadu, spevnená plocha pod kontajnermi je až za hranicou križovatky.

Roman Veselý
referent pre dopravu
Mesto Prievidza
21. marec 2019

Anonymný užívateľ

Aha, takže po novom sa na miestnych komunikáciách už nebudú vôbec použivať značky upravujúce prednosť a budeme sa riadiť výlučne všeobecnou úpravou cestnej premávky, bravó !!

Umiestnenie príkazovej značky C3 bez súčasného použitia značky P2, resp. P1 je nezmyselné a nelogické.

Identická situácia je v križovatke ulíc Tenisová - Tajovského (2 jednosmerné cesty), kde sú, čuduj sa svete, použité súčasne značky P1 a C3. Bude odtiaľto "zbytočná" značka P1 odstránená ?

Človek ovládajúci dopravné predpisy si na uvedenom mieste tiež všimne úctyhodnú vzdialenosť značiek od križovatky. Čo je síce v rozpore s normami na umiestňovanie dopravných značiek, ale v Prievidzi to pochopiteľne nikoho netrápi.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania