Šulekova ulica-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení

Dobrý deň. Ide to umiestnenie kontajnerov na parkovisku. Zaberajú miesto pre vozidlá, ale probkém je aj s odvozom odpadu. Pracovníci, ktorí vyvážajú odpad majú problém sa ku kontajnerom dostať, taktiež ich vozidlo. Vozidlá nájomníkov parkujú v ich tesnej blízkosti. Bolo by vhodné ich umiestniť inde, napr.aj s vybudovaním betón.plochy. Ďakujem.

07. apríl 2019

alex

Marian, kde vidíš kontajnery na parkovisku?
Už sa vybudovali betónové plochy - namiesto chodníka parkovisko a chodník sa posunul na trávnik.
Vybudovaním 2 parkovacích miest (namiesto kontajnerov) by sa blokovali 3 vozidlá.
Len arogantný a drzý vodič blokuje smetiarom prístup ku kontajnerom.
Keď ti prekážajú kontajnery, presuň ich do vchodu, najlepšie pred tvoje dvere.
07. apríl 2019

Marian

Že ti oči neslúžia a nevidíš kontajnery, tvoj problém. Riešenie? Úplne jednoduché. Za vozom stojacim vpravo(v protismere) je dosť trávnatej plochy na umiestnenie 4kontajnerov. Samozrejme s vybetónovaním. A ešte tam časť trávn.plochy zostane. A tí, ktorí vyvážajú odpad, nebudú mať také problémy a vytrubovať!
07. apríl 2019

Marian

Že ti oči neslúžia a nevidíš kontajnery, tvoj problém. Riešenie? Úplne jednoduché. Za vozom stojacim vpravo(v protismere) je dosť trávnatej plochy na umiestnenie 4kontajnerov. Samozrejme s vybetónovaním. A ešte tam časť trávn.plochy zostane. A tí, ktorí vyvážajú odpad, nebudú mať také problémy a vytrubovať! To by niekto musel pohnúť s rozumom. 😂
07. apríl 2019

Marian

Šani- A dík za podrobný rozbor dobudovania parkoviska na danej ulici.😂
10. apríl 2019

Ján

Je tam vela zelene trebalo by pridat viac betonu.
11. apríl 2019

Marian

Myslím, že by veľa neubudlo. Že?😂 Len to by si musel zaťažiť mozgové závity.
11. apríl 2019

Marian

a že ti nevadilo rozšírenie parkoviska..😂
12. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za názor, resp. podnet.
Dobudovaním parkovacej plochy (ktorú môžete vidieť v ľavej časti fotografie) sa otvoril priestor pred smetnými nádobami. Práve dobudovanie parkoviska v závere roka 2018 zmenilo dopravnú situáciu tak, aby sa vyriešilo živelné parkovanie pred smetnými nádobami. Na priestore pred stojiskom kontajnerov už autá nemusia a ani by nemali parkovať.
Vybudovanie nového stojiska na smetné nádoby na úkor záberu zelene by bolo nateraz neefektívne a nerozumné.

Michal Ďureje - hovorca mesta

12. apríl 2019

Marian

Obsadiť betónovou plochou tak malý priestor trávnika, pre 4kontajnery? Skôr by som povedal, že projektant to pri rozšírení parkoviska nezvládol. A o akom živelnom parkovaní píšete? Parkuje sa rovnako, ako pred rozšírením. Nič sa nezmenilo. V zákrute stáli autá v za sebou v jednom rade, teraz stoja v dvoch vedľa seba+ jeden rad v opačnom smere. A verte, že keby niekde vznikol požiar, tak vozidlá hasičov by sa kvôli vzdialenosti medzi odparkovanými vozidlami v jednom a druhom smere v zákrute, na miesto požiaru nedostali. Ak, tak po trávniku. Skúsim cez našich poslancov. Ale vďaka za odpoveď.
12. apríl 2019

Marian

Ešte ma napadá jedna vec. Na ul.Šafárika zmizla trávnatá plocha a využila sa práve k vybudovaniu plochy pre kontajnery. Tam to nevadilo? Pokiaľ by išlo o veľkú plochu, nepoviem. Ale pre 4kontajnery...
14. apríl 2019

Ján

Dalsi beton a to len kvoli tomu aby sa ziskalo jedno parkovacie miesto
14. apríl 2019

Marian

Nie jedno parkovacie miesto. A navyše, ocenili by to aj tí, ktorí ten odpad vyvážajú. A že ti nevadilo rozšírenie parkoviska...😂 To platí o ul.Šafárika, kde zmizla ďaleko väčšia časť zelene a taktiež pre umiestnenie kontajnerov. Takže, trochu objektivity by nezaškodilo.😂

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania