Ulica S. Chalupku-chodník-poškodená dlažba

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 28. apríla 2019

Na rekonštrukciu chodníkov sa v roku 2019 znova začala používať úplne nevhodná zámková dlažba so skosenými hranami. Pritom ešte koncom minulého roka sa na rekonštrukcie chodníkov (napríklad na ulici Bjornsona) použila podstatne lepšia zámková dlažba s rovnými hranami.

Komfort chôdze po chodníku zo zámkovej dlažby so skosenými hranami je výrazne horší ako pri dlažbe s rovnou hranou, nehovoriac o tlačení kočíka
alebo invalidného vozíka. Rovnako sa v škárach hromadia nečistoty a s obľubou v nich rastie mach.

1. Z akého RACIONÁLNEHO dôvodu sa znova používa na rekonštrukcie chodníkov zámková dlažba so skosenými hranami ?

2. Bola požiadavka na tento typ dlažby uvedená v podmienkach verejného obstarávania ?

3. KTO schválil použitie tohto typu dlažby na rekonštrukcie chodníkov ?

03. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Prosíme verejnosť, aby portál odkaz pre starostu používala na riešenie skutočných problémov. Podnet ako tento zbytočne znižuje relevanciu portálu. Ďakujeme za pochopenie.
Nestotožňujeme sa a autorom podnetu. Zámková dlažba je dlažba ktorá sa bežne používa a spĺňa všetky štandardy a STN. Samozrejme tento druh dlažby bol súčasťou podkladov k verejnému obstarávaniu a navrhol ju projektant.


Michal Ďureje
hovorca mesta
03. máj 2019

Maťko

...relevanciu portálu znižuje skôr fakt, že veľa podnetov je neriešených alebo sa ich riešenie naťahuje dlho a v neposlednom rade, že sa vždy rieši len následok a riešenie symptómov a nie koreňovej príčiny.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania