Riečna ulica-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Jozef 28. apríla 2019

Hrádzu, ktorá zabezpečovala prítok vody do jazierka zrejme poškodila vysoká voda. V jazierku bez prítoku klesá hladina a kyslík. Ryby pod hladinou len prežívajú.

03. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
O probléme vieme. Tok, resp. povodie rieky zanáša bariéru, ktorá je určená na nápusť jazierka v parku. Lokalitu budeme musieť vybagrovať a následne upraviť zátarasu v rieke.
O ďalšom postupe Vás budeme informovať.
Kto? Referát pre projekty a investície
Kedy? podľa možností. jar-leto 2019

Michal Ďureje
hovorca mesta
21. máj 2019

Miroslav Krajčík

Nerobili sa tam náhodou úpravy minulý rok? Pokiaľ viem, tak sa tam aj bágrovalo jazierko od nánosov. Hovorilo a písalo sa o tom, že sa to tam výrazne upraví a skultúrni no nič zázračné sa neudialo. Takisto by to chcelo aj opraviť chodníky v parku, je tam množstvo jám plných blata a vody.
02. jún 2020

František Šiller

Aktuálny stav hladiny rieky Nitry je veľmi nízky. Je to vhodný čas na vyčistenie vpustu do jazierka, ktoré ma veľmi nízku hladinu a ryby v ňom kapú. Je možné tento vpust vyčistiť aj dobrovoľnícky?
03. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na budúci týždeň pripravujeme brigádu spolu s MO SRZ, ktorá by mala vyriešiť prítok vody do jazierka. Do tejto aktivity sa môžu zapojiť aj dobrovoľníci – podmienkou je, aby mali čižmy.

Brigáda je plánovaná na začiatok budúceho týždňa, ak by v priebehu víkendu neboli silné dažde, ktoré by spôsobili zvýšenia hladiny rieky Nitry. V tom prípade sa brigáda posunie na termín, keď klesne hladina rieky.

Mgr. Ivan Benca
Vedúci referátu pre projekty a investície

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania