Riečna ulica-vertikálna značka-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 17. mája 2019

Spomaľovací prah na Riečnej ulici nie je označený predbežnou dopravnou značkou A 6 - Spomaľovací prah, rovnako pred ním nie je znížená rýchlosť.

1. Schválil takéto dopravné značenie, ktoré je v rozpore s platnými predpismi, ODI Prievidza alebo ide o výplod mesta Prievidza ako cestného správneho orgánu ?

2. Je spomaľovací prah navrhnutý na prejazd v rýchlosti 50 km/h, ktorá platí na celej Riečnej ulici ?

24. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Uvedené dopravné značenie bolo odsúhlasené zo strany ODI, má potrebné dopravné určenie.

Spomaľovač rýchlosti spĺňa všetky náležitosti na to, aby zabezpečil spomalenie rýchlosti z maximálne povolenej rýchlosti v danej lokalite. Predmetný spomaľovač má všetky náležitosti podľa príslušných technických noriem.Michal Ďureje-hovorca mesta
26. máj 2019

...

Vpodnete sa nikto nepýtal na čo slúži spomaľovací prah alebo aké je jeho technické riešenie, ale išlo iba o jeho označenie dopravnými značkami.

Podľa tohto úžasného "dopravného značenia" si má vodič bezprostredne pred prahom všimnúť, že sa na ceste vôbec nachádza a ODHADNÚŤ rýchlosť, ktorou by mohol prah prejsť. Jedným slovom úchvatné !
31. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Prosíme administrátora portálu Odkaz pre starostu, aby zamedzil nenávistné komentáre voči inštitúciám, ktoré organizačne nespadajú pod MsÚ Prievidza. Žiadna organizácia ani ODI si nezaslúži nenávistné označenia.

Prosíme ľudí, aby portál Odkaz pre starostu využíval na riešenie skutočných problémov.Michal Ďureje - hovorca mesta31. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

komentár bol upravený, prosíme užívateľov o dodržiavanie pravidiel slušnej diskusie.

S pozdravom

Martin Kollárik
Odkaz pre starostu
01. jún 2019

...

Hovorca mesta by sa mal naučiť rozlišovať, čo je nenávistný komentár a čo je komentár, ktorý môže byť pre niekoho (v tomto prípade 2 zamestnancov ODI) nanajvýš ak urážlivý. NENÁVISTNÝ komentár by vyzeral úplne inak.

Každopádne, ak má niektorý zamestnanec samosprávy alebo aj ODI Prievidza pocit, že svoju prácu nezvláda alebo ho nebaví, kedykoľvek sa môže zamestnať napríklad vo sfére obchodu.

A o tom, čo je skutočný problém a čo nie je, nerozhoduje s. Ďureje. Naštastie nežijeme v KĽDR. Preto budeme radi, ak sa tu konečne prestane objavovať demagogická formulácia "Prosíme ľudí, aby portál Odkaz pre starostu využíval na riešenie skutočných problémov.
" !!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania