Ulica Š. Králika-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 11. júna 2019

Samospráva vyzýva občanov, aby v čo najvyššej miere separovali odpad. Avšak sama vytvára priam "dokonalé" podmienky pre splnenie tohto cieľa.

Plasty tvoria už minimálne 50% komunálneho odpadu, avšak počet žltých kontajnerov na plast a frekvencia ich vývozu zodpovedá tomu, akoby to bolo najviac 10 % !! Preto je v meste pravidelný stav ako na fotke - preplnené kontajnery na plast, bordel všade naokolo a plasty nakoniec skončia v komunálnom odpade. Identická situácia je s kontajnermi na papier.

Kedy bude konečne buď zvýšená frekvencia vývozu žltých a modrých kontajnerov alebo zvýšený počet nádob tak, aby zodpovedal realite ?! Súčasná situácia motivuje akurát tak všetko hádzať do komunálneho odpadu. Nikto nebude pobehovať po sídlisku a hľadať prázdny kontajner na plast alebo papier.

12. jún 2019

Tomáš

...súhlasím... Sever - Karasiny detto.
13. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.

Ako je už z fotodokumentácie zrejmé, plastové fľašky nie sú stlačené. Objemné prázdne plastové fľaše, úplne zbytočne zaberajú objem kontajnerov.
K danej problematike sme v minulosti riešili aj krátke usmernenie. Odporúčame nasledovné informácie:
http://www.prievidza.sk/spravodajstvo/ako-spravne-separovat-a-dokonca-usetrit/

Počet kontajnerov na separovaný zber je striktne daný od počtu obyvateľov. K tomuto dá odborné stanovisko referent pre odpadové hospodárstvo.
Kto? referent pre odpadové hospodárstvo
Kedy? stanovisko 25 týždeň

Michal Ďureje - hovorca mesta

13. jún 2019

...

Vyžadovať od ľudí, aby plastový odpad stláčali nemá význam, väčšina ľudí to robiť jednoducho nebude. Samospráva môže byť rada, ak ľudia vôbec plastový odpad vhodia do žltého kontajnera. Treba si uvedomiť, že na Slovensku je úplne iná úroveň zmýšľania ako v západných krajinách !

Počet kontajnerov je limitovaný čím, gravitačným zákonom alebo ústavným zákonom, teda zvýšiť počet kontajnerov je absolútne nemožné ?! A rovnako je limitovaný aj počet vývozov kontajnerov s plastovým a papierovým odpadom ?

Prestaňte sa už konečne vyhovárať a začnite KONAŤ !! Lebo nakoniec to aj tak dopadne tak, že sa nepodarí dodržať požadovanú mieru separovania odpadu v meste a znova sa VÝRAZNE zvýšia poplatky za komunálny odpad ! A samospráva bude tvrdiť, že leniví občania nechcú separovať a tak nech platia..... Hoci maslo na hlave má v tomto prípade hlavne samospráva.
06. júl 2019

Viera Matejovová

Možno by pomohlo , keby obchodné prevádzky pri Trezore mali svoje kontajnery.
12. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
od 1.1.2020 mesto zabezpečilo vývoz komodít papier a plasty 2x týždenne, čo by malo predísť vzniku takýchto situácií.

Ing. Zuzana Iliašová
referent pre komunálne odpadové hospodárstvo

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania