Ulica Š. Králika-detské ihrisko-chýbajúce

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 11. júna 2019

Vnútroblok ohraničený ulicami Králika, Bjornsona a Madvu každého na prvý pohľad upúta svojou krásou. Upravená zeleň, mladé, v priemere iba 50 rokov staré dreviny, staré lavičky a rozpadnuté a zarastené chodníky robia obyvateľom sídliska Píly radosť od nepamäti. O strome, ktorý rastie v 45-stupňovom uhle, čo je mimoriadne bezpečné, ani nehovoriac.

Od postavenia sídliska, teda viac ako 50 rokov sa do vnútrobloku vôbec neinvestovalo !!! Teda okrem jednej lavičky, čo je priam nadľudský výkon. Nie je tu JEDINÁ preliezka, skrátka vôbec nič. Takto má podľa samosprávy zrejme vyzerať FUNKČNÝ vnútroblok.

Nemajú kompetentní zo samosprávy pocit, že práve takéto spustnuté vnútrobloky by si zaslúžili revitalizáciu namiesto sídliska Zapotôčky, ktoré je skutočne extrémne "opotrebované" ???!!!

13. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.


Vnútroblok medzi ulicami Ondrejova- Krasku sme do projektu na revitalizáciu vybrali preto, lebo spĺňal všetky potrebné kritériá výzvy na čerpanie mimorozpočtových zdrojov. Chápeme, že máte iný názor, ale rovnako veríme, že vy pochopíte výber predmetnej lokality.

Pokiaľ ide o vnútroblok na sídlisku Píly, odporúčame navštíviť výstavu študetských prác, ktorej obsahom budú návrhy architektonicko-krajinárskych štúdií vybraných lokalít verejného mestského priestoru od Mierového námestia, cez sídlisko Píly až po Mestský park. Návrhy spracovali študenti 6.ročníka odboru Záhradná a krajinárska architektúra Záhradníckej fakulty Mendelovej univerzity v Brne so sídlom v Lednici. ernisáž výstavy sa uskutoční 17.6.2019 o 17,00 hod. Verímne, že priamo na výstave poviete okrem kritiky aj návrhy riešenia vnútorného priestoru sídliska.Vstup voľný .


Michal Ďureje - hovorca mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania