Nábrežná ulica-cyklotrasa-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Štefan Nádaský 29. júla 2019

Dobrý deň.Prosím Vás budú sa niekedy obvnovovať vodorovné značenia cyklochodníkov?Napr. vedla rieky to je tak potrebné ,tí ludia nevnímajú značku .tan by to bolo super vyznačiť -rozdeliť ten chodník od Dračika až po šport.halu.Dakujem.

30. júl 2019

majo

myslím že som niekde čital že nie...vzhľadom k tomu že sa pripravuje cyklotrasa
31. júl 2019

Rastislav

jo no, tu cyklotrasu uz zrejme pripravuju 10 rokov, kedze zhruba tak dlho sa na znacenie kasle v celom meste
02. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za nahlásenie podnetu.
V tejto lokalite vznikne nová cyklotrasa.
Aktualizácia k projektu august 2019:
- V týchto dňoch sa realizuje verejné obstarávanie na realizátora prác. Počítame, že obstarávanie môže byť ukončené v mesiaci október 2019. Sme v etape doručenia cenových ponúk.
- Na realizáciu cyklotrasy budeme mať 8 mesiacov. S prácami chceme začať v marci, apríli 2020.
Pokiaľ ide o značenie pôvodnej sieti cyklotrás, cca pred štyrmi rokmi sa zmenili podmienky a technický predpis, ktorý určuje spôsob vyznačovania a zriaďovania cyklotrás. Naše cyklotrasy vznikli ešte pred platením nových predpisov. To znamená, že ak by sme ich chceli preznačovať, museli by sme do nich zapracovať požiadavky z technického predpisu. V etape pred budovaním novej cyklotrasy, ktorá zásadne zmení podmienky v cyklotrase nám ale nepríde rozumné, vyznačovať pôvodnú sieť cyklotrás.

Ďakujeme za pochopenie

Michal Ďureje - hovorca mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania