Ulica M. Rázusa-znečisťovanie-ovzdušia

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Jan Spisak 24. augusta 2019

Dobry vecer,

Uz druhy den je v okoli ulice M.Razusa neznesitelny zapach sposobeny pravdepodobne vylievanim mocovky do poli hlavne vo vecernych hodinach.neviem ci je mozne nieco spravit , ale mohlo by sa je to hrozne a pre cloveka s alergiou ako ja aj dost nebezpecne.
Dakujem za pochopenie a akciu ak je mozna.

Prilozena fotka nieje relevantna , ale nebolo mozne odoslat bez foto a zial smrad odfotit neviem.

24. august 2019

Jan Spisak

uz je to prec po 3. dnoch spania v hroznom smrade.
02. september 2019

Odpoveď samosprávy

Zápach bol spôsobený Poľnohospodárskym družstvom Horná Nitra Nedožery Brezany ich obvyklou poľnohospodárskou činnosťou – hnojením. Hnojivo bolo následne zaorané do pôdy.
Hnojenie pôdy a práce obdobného charakteru sú upravované Vyhláškou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o obhospodarovaní poľnohospodárskej pôdy v zraniteľných oblastiach. Uvedená vyhláška obsahuje napríklad plán použitia hnojivých dusíkatých látok. Čo sa týka samotného povolenia na hnojenie ,,močovkou“ uvedeným poľnohospodárskym podnikom nedáva mesto alebo obec takéto povolenie ani sa k tomu nevyjadruje iný samosprávny orgán. Kontrolu nad hnojením môže vykonať Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky Bratislava. Taktiež je možné obrátiť sa aj na Okresný úrad , odbor starostlivosti o životné prostredie v Prievidzi, prípadne na Slovenskú inšpekciu životného prostredia, ktorá vykonáva ochrannú činnosť v oblasti ochrany ovzdušia.

Michal Ďureje - hovorca mesta
+
Dana Paulíková Referent životného prostredia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania