Kláštorná ulica-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 24. augusta 2019

Ako je možné, že doteraz nebol vyznačený priechod pre chodcov na Kláštornej ulici ? Táto ulica pretína 2 samostatné pešie zóny a je nemysliteľné, aby chodci museli dávať prednosť vozidlám jazdiacim po tejto ceste. Jazdia tu pritom prevažne iba taxikári, zopár vozidiel zásobovania a autá ľudí, ktorí sú leniví prejsť čo i len meter peši navyše.

02. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Viete ide o Váš subjektívny názor. Pri zmenách v doprave a zmenách v dopravných situáciách ako takých sa riadime odborným pohľadom cestného správneho orgánu a informáciami z Okresného dopravného inšpektorátu. Ďakujeme za pochopenie.
Stanovisko zabezpečíme prostredníctvom referátu dopravy.
Kto? referát dopravy MsÚ

Michal Ďureje - hovorca mesta
06. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Ulica Š. Moyzesa a Kláštorná ulica sú miestnymi komunikáciami, čiže tvoria križovatku. Priechody sa navrhujú ako pokračovanie chodníka. Vjazd automobilov s príslušným povolením do pešej zóny je možný a takýto vjazd v mieste priechodu pre chodcov by bol v zmysle platných predpisov neprijateľný.

Ing. Ján Dolhý
Referent pre dopravu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania