Ulica A. Žarnova-rozvodné siete-nebezpečný kábel

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Gatial Gatial Jozef 24. septembra 2019

Zdravim,
chcem sa opytat kedy sa zacne kurit? Mne je taka zima v tom byte rano ze musim behat v mikine. Myslim si ze uz je nacase to spustit co vy nato? S pozdravom Gatial

24. september 2019

Štefan Hlaváć

to je dobra otazka aspon na noc a rano by mohli
25. september 2019

Zdenko

Ulica A. Žarnova-Verejné služby-iné

Chcel by som vyzdvihnut pristup firmy PTH ked v tomto obdobi ked nocne teploty dosahuju 3 stupne a v byte je zima musime kurit trubou a minat elektrinu sby nam bolo ako take teplo. Preto sa necudujem ze ludia opustaju toto mesto lebo tu uz davno ludskost vymrela. Dakujem
25. september 2019

Odpoveď samosprávy

Spoločnosť PTH a.s. sa pri dodávke tepla na vykurovanie riadi Vyhláškou č. 152/2005 Z.z. o určenom čase a o určenej kvalite dodávky tepla pre konečného spotrebiteľa.

Dodávať teplo pre vykurovanie sa začne ak priemerná denná teplota vzduchu vo vykurovacom období klesne počas dvoch za sebou nasledujúcich dní pod 13°C a podľa predpovede vývoja počasia nemožno očakávať zvýšenie vonkajšej priemernej teploty v nasledujúcom dni nad túto hodnotu. Vykurovacia sezóna začína vždy ak sú splnené legislatívne stanovené podmienky na začatie vykurovania.

Podnet preposielam aj spoločnosti PTH.
Kto? PTH

Michal Ďureje - hovorca mesta
25. september 2019

Veronika

My musíme takto s ohrievačom. Je to smutné, že mesto neberie do úvahy teplotu v byte.
25. september 2019

Miroslav Krajčík

A čo tak sa riadiť aj zdravým rozumom a nie iba platbou legislatívou? Každý rok je to o tom istom, že aj keď sú nočné a ranné teploty nízke a blížia sa k 0°C, tak tu ľudia musia žobrať o kúrenie. Nedovolíte, aby sa byty alebo celé bytovky odpojili od centrálneho kúrenia, aby mali nižšie náklady a tepelnú pohodu, no ani nezapnete kúrenie skôr, ako to káže legislatíva, neskutočné. To si naozaj musí človek kúpiť sálavé panely, konvektory alebo montovať krbové kachle, aby mal teplo, pokým v PTH nespustia kúrenie?!
27. september 2019

Odpoveď samosprávy

Začatie vykurovania bude závisieť od priemerných teplôt v najbližších dňoch, ale presne Vám to v tejto chvíli nedokážem napísať. Je ale možnosť individuálneho spustenia ÚK v obytných budovách, ktoré majú svoju domovú OST (odovzdávaciu stanicu tepla). Potom stačí ak sa obyvatelia dohodnú a predseda doručí žiadosť na spustenie ústredného kúrenia.
Na OST Žarnova 13 takáto možnosť je.

Jozef Ibl
PTH a.s. Prievidza
02. október 2019

vlado

Pan Dureje, ked tak rad citujete zakony a vyhlasky. Prestudujte si ich prosim Vas:

(2) Teplo na vykurovanie začne dodávateľ1) tepla (ďalej len „dodávateľ“) dodávať, ak
a) vonkajšia priemerná denná teplota vzduchu vo vykurovacom období klesne počas dvoch za sebou nasledujúcich dní pod 13 oC a podľa predpovede vývoja počasia nemožno očakávať zvýšenie vonkajšej priemernej dennej teploty v nasledujúcom dni nad túto hodnotu a

b) vonkajšia priemerná denná teplota, ktorá tvorí štvrtinu súčtu vonkajších teplôt meraných o 7.00 h, o 14.00 h a o 21.00 h v tieni s vylúčením vplyvu sálania okolitých stien bytových domov, pričom teplota meraná o 21.00 h sa započítava dvakrát, nie je vyššia ako 13 oC.

Dal som si tu namahu a vypocital za Vas priemerne teploty a prihladam aj screenshot zo stranky SHMU na ktorom su namerane teploty za obdobie o ktorom sa v tomto prispevku bavilo:

19.9.
07:00: 3 stupne
14:00: 14 stupnov
21:00: 7 stupnov
priemer: 7,75 stupnov

20.9.
07:00: 3 stupne
14:00: 16 stupnov
21:00: 12 stupnov
priemer: 10,75 stupnov

21.9.
07:00: 3 stupne
14:00: 19 stupnov
21:00: 9 stupnov
priemer: 10 stupnov

Ako mate moznost vidiet. Dva dni po sebe teplota klesla pod vyhlaskou stanovenu hranicu. a nasledujuci den taktiez. Predpoved pocasia na 21.9. teda nenasvedcovala tomu, ze sa vyraznejsie otepli. Vyhlaskou stanovene hodnoty boli splnene ale PTH to igneorovalo. Riadte sa prosim vyhlaskou a nechajte na obcanov ci si radiator vypnu alebo nie. Teplo si platia obcania a nie vy. Tak tu prosim nerobte z platiacich zakaznikov skupinu odkazanu na vase zmilovanie. V trhovej ekonomike by ste uz davno zkrachovali. Je rok 2019! Nie 1979. Ked to teplo budete dodavat ludom zadarmo tak sa mozte hrat na majitela klucov od miesacky. Dovtedy Vas poprosim suchajte nohami a riadte sa vyhlaskou. Je mi na doslova na grcanie ked vidim aka banda neschopnych ludi sa snazi zneprijemnovat zivot ostatnym.
04. október 2019

Veronika

3.10. 2019 cca 12°C, večer 6°C, 4.10.2019 ráno 6:00 3°C. Ale Prievidzi stále nestačí na pustenie kúrenia. Ešte o nás aj v radiu hovorili!? Hanba. Iné mestá už kúria.
Čaká sa na titulku: "V Prievidzi rapídne stúpla chorobnosť?!" z akého dôvodu že 🤔
04. október 2019

Veronika

Hlavne že prípad uzatvorený. "Výborne" ste prípad vyriešili 👍
04. október 2019

vlado

Bohuzial, to je dosledok toho ako Prievidzania pristupuju ku komunalnym volbam. Nizka ucast a este si zvolime pani primatorku, ktora ako vidime ma uplne ine zaujmy a ako kazdy spravny politik mysli na seba a na to ako sa dostat k pozemku a nie na volicov. Prievidza je fakt najvacsia diera.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania