Šumperská ulica-chodník-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
denisa ha 28. novembra 2019

Chodník na Šumperskej je od povodne z Handlovky /už 10rokov- odkedy je primátorka vo funkcii / v dezolátnom stave na celej Šumperskej ulici od úradu práce až po garáže, nedá sa po ńom bezpečne chodiť. Nikde v meste nie sú chodníky tak zúfalé ako na tejto ulici-v centre mesta.

29. november 2019

Ivan

staci sa pozret na chodnik na dlhej ulici pri handlovke, ten bol biedny aj pred povodnou, teraz nieje ziadny 🤦🏻‍♂️ a o okolii chodnika ani nehovorim
29. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí odbor výstavby.
Kto? Odbor výstavby
Kedy? Po preverení situácie

Michaela Bartušová
Mesto Prievidza
15. december 2019

Dana H

Šumperská ulica-chodník-poškodená dlažba

Kedy sa konečne opraví chodník na celej Šumperskej ulici od daňového úradu až po železničnú trať? Je 10 rokov od povodne, kedy bol totálne poškodený a oprava je v nedohľadne. Nie je to majetok a povinnosť mesta?
19. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mesto Prievidza má spracovaný zoznam rekonštrukcií ciest a chodníkov, na ktorých plánuje vykonať v nasledujúcom období rokov 2020-2021 opravu a rekonštrukciu. Oprava chodníka na predmetnom úseku Šumperskej ulice nie je zaradená do zoznamu komunikácií k rokovaciemu konaniu. V uvedenom období nie je možné požiadavke vyhovieť. Z uvedených dôvodov, s ohľadom na rozsah a typ poruchy, odporučíme komunikáciu zaradiť do zoznamu plošných opráv pre nasledujúce obdobie. Odstránenie liatych asfaltov z konštrukcie chodníka nedoporučujeme. Odstránením liatych asfaltov by sa už súčasný stav podkladných betónov zhoršil. K urýchleniu poškodeniu stavu podkladných betónov by v neposlednom rade prispelo aj pozdĺžne parkovanie motorových vozidiel na časti chodníkov, ktoré nie sú dimenzované na parkovanie vozidiel.

Ing. Martin Hammer
oddelenie výstavby
11. júl 2020

Sonic

Tu je wkor otazka preco vznikne parkovisko na chodniku ktory nema ani 1,5m? Nema byt nahodou dodrzana sirka?
13. máj 2022

denisa Ha

Šumperská ulica-chodník-výtlk

Už sme x krát nahlasovali katastrofálne rozbité chodníky na Šumperskej a jej okolí od povodní spred 12 rokov a nikto to nerieši, dokonca mal niekto zo samosprávy tú drzosť , že podnet označil ako vyriešený!?
25. máj 2022

Odpoveď samosprávy

Uvedený úsek chodníka je zaradený do plánu opráv miestnych komunikácií pre rok 2022.
Kedy? 3.štvrťrok

oddelenie výstavby
02. jún 2022

denisa Ha

V pláne opráv nie je ani zmienka o Šumperskej ulici, podrobne sme to preštudovali.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania