Hoenningovo námestie - zeleň

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

Uzavretý
meno
Marián Mišún 21. októbra 2020

Dobrý deň,
ako poslanca mestského zastupiteľstva ma včera kontaktoval znepokojený občan, že v okolí budovy kina sa údajne nachádza viacero jedovatých kríkov dreviny Tis obyčajný, ktoré môžu byť velmi nebezpečné pre deti. Keďže nie som botanik ani záhradkar chcem sa opýtať o aký druh dreviny sa jedná, a pokiaľ je skutočne jedovatá - nebezpečná pre deti, či by ju nebolo vhodné s ohľadom na ochranu zdravia detí radšej odstrániť, respektíve vymeniť.

21. október 2020

Odpoveď samosprávy

Ide o rastlinu s názvom Taxus baccata. Jedovatá je celá rastlina s výnimkou červených plodov. Ale semienka v červenom oplodí sú tiež jedovaté. Ak by sme ich chceli odstrániť, museli by sme odstrániť aj poľgulaté rastliny tisov lemujúce chodníky pozdĺž celej Štefánikovej ulice, ako aj živé ploty z tejto dreviny na Hoeningovom námestí, dva veľké kry v parčíkoch v Horných Kočkovciach. Veľký tis je tiež na ul. Komneského v križovatke s ul.Štefánikova.

Podnik technických služieb mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania