Námestie slobody-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

Vyriešený
meno
Marek 17. júla 2021

Chcel by som sa spytat. Je povolene parkovat dodavky na parkoviskach pri panalekoch? Dotycny parkuje pred panelakom 3 osobne auta + 1 dodavku, Ludia potom vecer z prace pridu a nemaju kde zaparkovat. Neuvazuje mesto toto nejakym sposobom regulovat?

26. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Podnet bol postúpený príslušnému oddeleniu.

Mesto Púchov
26. júl 2021

Milan Vojtas

Tiež nerozumiem, prečo je parkovani dodávok povolené. V mnohých iných slovenských mestách, kde je tiež problém s parkovaním, je parkovanie dodávok po sídliskách zakázané. Stačí trochu pogúgliť a mestá si ľahko nájdete.

V Púchove je s parkovaním situácia kritická a zákaz parkovania dodávok by aspoň trochu pomohol.

A s reguláciou parkovného podľa počtu áut na domácnosť súhlasím tiež.

V tomto prípade by sa samospráva mala držať hesla: Nie všetky populárne veci sú správne a nie všetky správne veci sú populárne.
27. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Parkoviská na Námestí slobody sú v zóne regulovaného parkovania mesta Púchov a sú verejné. Môže ich využívať ktokoľvek, kto splní podmienky stanovené vo VZN 14/2019 v znení neskorších noviel. VZN 14/2019 zakazuje parkovať motorovým vozidlám kategórie N1 s celkovou dĺžkou vozidla nad 5,5 m a to ani po dobe spoplatnenia stanovenej vo VZN.

Oddelenie dopravy a služieb

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania