Riečna-zarastené koryto rieky Biela voda

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

V riešení
meno
Jana 17. októbra 2021

Dobrý deň.
Chcela by som Vás upozorniť na zarastené koryto rieky Biela voda.
Koryto rieky už nie je ani vidieť pre vzrastlé stromy a kroviny. Po neschválení realizácie ihriska, táto lokalita nie je vôbec udržiavaná ani zo strany mesta tak aj zo strany povodia Váhu. Foto viď. most pri Makyte.
Ďalej sú tu invazívne rastliny, ktoré tiež nikto nekosí.(strana od ntc centra). Pri väčšej vode hrozí zahatanie koryta a nasledné z toho vyplývajúce ďalšie problémy- napr. v mnohých takýchto neupravovaných lokalitách v iných mestách sú tám diviaky a pod. zver.
Na spomínanom moste pri Makyte sú diery durchom až pod most.
Ďakujem.

18. október 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
predmetný pozemok nie je vo vlastníctve mesta Púchov. Váš podnet bude postúpený vlastníkovi (správcovi) pozemku - SVP Piešťany , Správa povodia stredného Váhu I. Púchov.

Oddelenie výstavby, investícií, životného prostredia a stavebného úradu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.