Výkopové práce na Janka Kráľa

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

Vyriešený
meno
Petrisko 04. apríla 2019

Prosim o urychlenie a o lepsiu koordinaciu vykopovych prac na ulici Janka Krala (a v celej miestnej casti Pod Lachovcom). Firmam zabezpecujucim pokladku chraniciek optickej siete to trva neskutocne dlho. Predsa vykopat, polozit chranicky, zasypat, zhutnit a zaasfaltovat sa da stihnut v priebehu niekolkych dni. Na nasej ulici boli vykopy urobene niekedy na zaciatku novembra. Uz mame april a vykopy su stale nezaasfaltovane a chodci obchadzaju kopy zeminy.

Keby tu aspon pracovali, ale ziadnych robotnikov tu uz davno nie je vidno.

Verim, ze Mesto ako vydavatel vykopovych povoleni bude urgovat firmy, nech bez zbytocneho odkladu daju chodniky do povodneho stavu. Dakujem.

06. apríl 2019

Milan Vojtas

Úplný súhlas! Akurát dodávam, že nielen Podlachovčie, ale polovica mesta je, s prepáčením, rozdr.baná. Veď v povoleniach určite majú uvedené, aby dali výkopy doporiadku čo najskôr. Kto má v meste na starosti povolovanie a dohľad nad výkopmi? Kontroluje to vôbec niekto aj fyzicky? Ak výkopy trvajú tak dlho, dostali žiadatelia urgencie alebo sankcie???
07. apríl 2019

Martin zo Sládkovičovej

Dobrý deň, ja v tejto súvislosti dávam na vedomie uznesenie MsZ 38/2018, ktoré dáva podmienky súhlasu mesta pre uloženie optických káblov. Z uznesenia vyberám:

Bod uznesenia: realizácie rozkopávok na základe vopred odsúhlaseného časového harmonogramu prípadne vopred odsúhlasenej etapizácie.

Pýtam sa: existuje vôbec nejaký harmonogram? Kde ho nájdem? Na stránke mesta nič také nie je a v novinách zadarmo som rovnako nič nenašiel. V transparentnej samospráve by sa to patrilo zverejniť, možností je mnoho.

Bod uznesenia: v prípade výkopov komunikáciách z asfaltových povrchov požadujeme vyspravenie celej šírky chodníka prípadne komunikácie nie len ryhy po výkope, v komunikáciách, ktoré boli opravené v priebehu posledných 3 rokov

Pýtam sa: prečo sa na našej ulici robí v novom chodníku len ryha pre výkop? To isté aj na novom minuloročnom chodníku na Janka Kráľa? Dúfam, že sa bude postupovať presne podľa schváleného uznesenia a vyspravená nebude len ryha, ale chodníky v celej šírke. S našimi susedmi to určite budeme ďalej sledovať a s iným riešením sa rozhodne neuspokojíme.
10. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Časť rozkopávok, ktorá už je ukončená, je v dobrom stave. Terénne úpravy sú postupne dokončované. Výkopové práce a danie do pôvodného stavu je stanovené v termíne do 30.4.2019.

Oddelenie dopravy a služieb
10. apríl 2019

Martin zo Sládkovičovej

Dobrý deň vážené oddelenie dopravy!
keď ste už dali strohú a ničnehovoriacu odpoveď, žiadam o jednoznačné odpovede na moje dve otázky vyššie o ktorých hovorí schválené uznesenie zastupiteľstva. Takže znova:

- Kde na mestskej stránke alebo v novinách nájdem odsúhlasený harmonogram výkopov?
- Prečo je na nových chodníkoch urobená len ryha pre výkop, keď sa má vyspraviť nielen ryha, ale chodník v celej šírke??

Ďakujem.
01. máj 2019

Marek

máme tu prvý máj a na veľa miestach v meste sa nič nezmenilo všade všetko rozbitr a neupravené
02. máj 2019

Milan Vojtas

Halóó, oddelenie dopravy a služieb! Nespite a už nám konečne pošlite viacej informácií k rozkopávkam! Kedy to bude dokončené, aký je harmonogram a aké dostanú výkopári sankcie, ideálne za KAŽDÝ deň omeškania!

A úprimne dúfam, že opäť nedostaneme všeobecnú a nič nehovoriacu odpoveď ako ste si už u väčšiny príspevkov zvykli. Dobre len, že aj pri tomto podnete ste nenapísali, že "výtlky sa po zime opravujú priebežne".
09. jún 2019

Milan Vojtas

Prosím administrátora odkazu pre starostu, nech pourguje tento podnet. Rieši sa už strašne dlho, mesto nekomunikuje (teda raz napísali, že majú výkopy majú termín do 30.4, čo už dávno vypršal), cesty a chodníky sú stále rozkopané, harmonogram prác občania nevedia, sankcie určite nikto nedostal..
19. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Miesta po výkopoch boli zaasfaltované.

Podnik technických služieb mesta, s.r.o.
20. jún 2019

Petrisko

Ale kdeže! Zaasfaltovaná bola len časť výkopov na ulici od Zdravia. V časti ulice od križovatky s Kuzmányho až po staré pumpy nie je po asfalte do dnešného dňa ani chýru. Po oboch stranách cesty.
21. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Petrisko,

prosím, ak máte aktualizáciu, prosím, pridajte ju k tomuto podnetu. Ďakujeme.

Odkaz pre starostu Púchov
dobrovoľná administrátorka
21. jún 2019

Petrisko

nech sa paci, foto z rovnakeho miesta ako bol podnet. Ku dnesnemu dnu stale nevyriesene a takto to tu stoji uz peknych par mesiacov.
24. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Do niektorých miest bolo potrebné vstúpiť opakovane – dnes sú technologické práce na ul. J. Kráľa ukončené, ul. J Kráľa bude zaasfaltovaná do 31.07.2019.

Oddelenie dopravy a služieb
26. august 2019

Odpoveď samosprávy

Výkopy na ulici boli vyspravené asfaltom.

Podnik technických služieb mesta, s.r.o.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.