Štefánikova - nebezpečné riešenie dopravnej situácie

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

V riešení
meno
Monika 15. októbra 2019

Prve parkovacie miesto (z troch novo vyznacenych pri ZUS) je kriticke lebo ked vchadza do parkoviska autobus tak nevie priamo vojst na parkovisko na jeden krat. Parkovane auta mu obmezuju manevrovanie a musi viac krat cuvat spat na Stefanikovu ulicu + Dopravne znacky na pravej strane tiez blokuju pri vchode do parkoviska . Bola som ocitym svedkom a mam aj video. Autobus prichadzal z kruhoveho objazdu na parkovisko. Tym ze je tu meeting point pre cestovky a organizatorov autobusovych vyletov ZUS, SS a Gymnazia tak by sa mohlo vyriesit toto kolizne miesto zrusenim parkovacieho miesta alebo minimalne pouzit ho na parkovanie ZTP.

18. október 2019

Odpoveď samosprávy

Uvedený podnet bude prerokovaný na najbližšej komisii dopravy.

Oddelenie dopravy a služieb
20. október 2019

Milan Vojtas

Pri kritickom nedostatku parkovacích miest v meste by bolo nelogické rušiť tieto miesta. Rozumnejšie by bolo úplne zakázať autobusom a iným nákladiakom vjazd na hlavné parkovisko.

Cestovky si môžu urobiť meeting point aj inde (žeby napr. autobusové nástupište, ktoré by malo byť na tento účel určené??). Prípadne vytipovať na tento účel niektoré z nástupíšť na 1.mája. Od kruháču pri Rožáku až po klenoty je ich dosť a dedinských autobusov tam plno nebýva.

Na hlavnom parkovisku ale určite nie, som rád, a nielen ja, že tam nedávno vymaľovali nové miesta.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.