Nimnická cesta - verejný poriadok

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

V riešení
meno
Michal Č. 03. januára 2020

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, ako mesto mieni riešiť situáciu s touto "krásnou" stavbou pri Váhu ( v blízkosti Šport centra).
Veľa ľudí sa prestalo prechádzať cez toto územie z dôvodu strachu, keďže v spomínanej stavbe žijú "rôzni" ľudia.
Taktiež by ma zaujímalo, či aj títo ľudia budú platiť väčšie dane za nehnuteľnosti ako ostatní obyvatelia.
Ďakujem za vyriešenie podnetu.

05. január 2020

Milan Vojtas

Michal, doporučujem s podnetom počkať do jari. Mestskí policajti v mínusových teplotách nezvyknú vystrčiť nos z vykúrenej kancelárie a ísť niekam do terénu. A nebodaj pešo, kde sa autom nemusia dostať.
08. január 2020

Félix

Mám obavu, že v tomto prípade ide o "hnuteľnosť" :D

Asi stačí len počkať, je vykurovacia sezóna, možno to ľahne popolom ako nedávno.
09. január 2020

Odpoveď samosprávy

Uvedený prístrešok je postavený v k. ú. Púchov, na pozemku parcela registra „C“, parcelné číslo 1791, ktorý je evidovaný na Slovenský vodohospodársky podnik, š. p.
MsP Púchov upozornila uvedený podnik, listom zo dňa 07.11.2019, na stavbu nachádzajúcu sa na jeho pozemku a uvedený priestor monitoruje v rámci výkonu služby.

Mestská polícia Púchov
13. január 2020

Michal Č.

Ďakujem za odpoveď.
MsP Púchov by mohla monitorovať toto územie tak isto ako psíčkarov. Keďže obyvatelia tejto stavby využívajú okolie ako toaletu. Vidieť človeka vykonávať spomínanú potrebu nie je pekný pohľad pri prechádzke.

Ďakujem
23. apríl 2020

Michal Č.

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či MsP dostala odpoveď od Slovenského vodohospodárskeho podniku.
Pýtam sa preto, lebo táto situácia by sa mala riešiť. Pribudli tam nové stany. Obyvatelia prístreškov v súčasnej situácií nenosia ani rúška. Sú ich tam väčšie počty a keď vyrazia do ulíc mesta nedodržujú povinnosť nosenia rúšok. Plus nedá sa pozerať nato aký odpad tam zanechávajú.
Poprosím o vyriešenie podnetu !
23. apríl 2020

Odkaz pre starostu

Podnet bol opätovne zaslaný samospráve.
01. jún 2020

Michal Č.

Dobrý deň,

chcel by som sa Vás spýtať aký je stav tohoto podnetu?
Písal som aj na Slovenský vodohospodársky podnik a odpovedali mi behom týždňa.
Bojí sa mesto riešiť tento podnet? Keďže neporiadok je tam stále a neviete do čoho môžete stupiť.
Ďakujem
02. jún 2020

Odkaz pre starostu

Opätovne preposielame samospráve
12. jún 2020

Odpoveď samosprávy

MsP Púchov doručila osobám, ktoré sa zdržiavajú v uvedenom priestore, výzvu Slovenského vodohospodárskeho podniku na odstránenie stavby. Výzva im bola doručená dňa 29.5.2020. Podpísané doručenky boli zaslané na SVP š. p.

Mestská polícia Púchov
12. jún 2020

Michal Č.

Dobrý deň,
Som rád, že sa mesto začalo zaujímať o tento problém po takej dlhej dobe.
Zaujímalo by ma, ako títo občania odstránia spomínanú ,,krásnu" stavbu. Určite materiál z tejto stavby neskončí na zbernom dvore mesta Púchov ale stavba tam ostane a bude využívaná naďalej.
Ide leto a treba zlikvidovať túto stavbu, pretože prechádzka v okolí nebude príjemná.
Pekný deň prajem
06. august 2020

Michal Č.

Dobrý deň,

aký je stav tohoto podnetu? Dokedy by mali obyvatelia tento objekt rozobrať?
Pokiaľ to nezbúra mesto tak to bude stále využívané.
Potom tu je otázka, prečo vlastne existuje táto stránka? Keď sa podnety neriešia.

Nie je tu už začo ani ďakovať.
07. august 2020

Odkaz pre starostu

Podnet bol opäť preposlaný samospráve.
21. august 2020

Michal Č.

To tak dlho trvá mestu odpovedať na tento podnet?
Mesto mohlo poslať aspoň automatickú odpoveď, že "Hrdinovia" MsP Púchov monitorujú tento priestor.
16. september 2020

Michal Č.

Dokedy treba čakať na vyriešenie tohoto podnetu? Odpad tam pribúda. V okolí chalúpky sú samé vrecia s odpadom. Je také ťažké túto stavbu zlikvidovať?
Začne sa mesto zaujímať aj o tento problém?
17. september 2020

Odkaz pre starostu

Podnet sme opätovne preposlali samospráve.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania