Obrancov mieru - znečisťovanie pôdy

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

V riešení
meno
S 08. apríla 2020

Dobrý deň,

Ako je možné že si niekto svojvoľne znečisťuje pôvodu a zeleň, bateriami, telefónmi, konzervami, acetonovymi farbami atd do pôdy a zhromazdovanim odpadkov okolo domu?
Nech si zveladuje bordelom svoj dom, záhradu, byt, balkón.
Ja som nekúpila byť v tejto lokalite aby som sa z okna dívala na smetisko.
Alebo si každý môžme zhromažďovať smeti pred barakom?
Je to vôbec legálne?

14. apríl 2020

Milan Vojtas

Súhlasím, tiež som bol zhrozený keď som to videl. A čudujem sa, že mesto ten neporiadok vôbec toleruje.

Je sympatické, že niekto má takúto zábavku, ale nech si to svoje "umenie" pestuje vo svojej obývačke či na svojom pozemku.

Jednoznačne nechať vypratať a pozemok skultúrniť normálnou zeleňou.
16. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Nakoľko doteraz neevidujeme podnet na nadmerné obťažovanie okolia aktivitami umiestnenými v rámci verejného priestranstva a ani problém pri údržbe či kosení, bude Váš podnet preverený s prehodnotením rozsahu a vzhľadu na najbližšom rokovaní komisie výstavby a výsledkom bude následne oslovený autor predmetných aktivít.

Oddelenie výstavby, investícií, životného prostredia a stavebného úradu
16. apríl 2020

Ivet

Ako ze neevidujete podnet? Ten podnet je vyssie uvedeny a preto TU na ten podnet odpovedate resp. skor sa tu snazite obhajit svoju necinnost v danej veci.
16. apríl 2020

N

Súhlasím s vyššie uvedeným podnetom.
Skutočne to nevyzerá dobre. Nestačim sa čudovať, koľko odpadu tam pribudlo. Pekne to bolo vtedy, keď tam bolo pár veci, ale toto je už moc. Čudujem sa ľuďom, kt. bývajú v blízkosti lokality že to tolerujú.
Je tam krásna zeleň, stromy... a takto to chceme ničiť doslova odpadom ?!
Prečo si takéto záľuby nerobia ľudia na vlastnom pozemku za vlastnou bránou ?!

Jednoznacne zrušiť !!!
16. apríl 2020

Miro

Tak isto súhlasím s uvedeným podnetom.
Bývam na tej istej ulici a keď sa pozriem von z okna tak nevidím nič iné len neporiadok polepený pri chodníku a iné nevhodné veci.
Je to už prehnané. A keď nebudete kontaktovať majiteľa týchto haraburd tak to tu budeme mať ako na smetisku!
19. apríl 2020

Petra Kratka

Uplne suhlasim.konecne sa niekto ozval.je to prehnane.doslava polepene harampadi....ak sa to mestu paci,preco si to nedaju pred MU?kde to nikomu nebude vadit,mozu si to obzerat vsetci.a nie my,obyvatelia.je to hnus.nehodi sa to....ps...mam zbierku starych pneu...mozem ich tam vyhadzat??
20. apríl 2020

Miro

Petra Kratka. Ja mám tiež doma staré pneu aj z diskami. Dajte aj tie vaše, nastriekam ich na žlto a dám ich tam ako ozdobu. :)
20. apríl 2020

Milan Vojtas

Čo je to za nezmyselnú odpoveď samosprávy??? Že podnet bude riešený na komisii výstavby? Čo má toto znečistenie prostredia spoločné s výstavbou?

Tu mali prísť ihneď technické služby a bordel zlikvidovať. Samozrejme na náklady pána "umelca".
22. apríl 2020

Petra Kratka

Miro...dajme ich rovno pred mestský úrad....šak nech tam to majú zveladené....spravíme brigádu...nemusia platiť nikomu....
03. máj 2020

S

Prosím o riešenie. Neporiadok na verejné priestranstvo fakt nepatrí.
28. máj 2020

Jozef Duhacek

Neviem prečo uvedená pani susedka - čo podala sťažnosť na tejto stránke, na mestskom úrade a čo pozvala televíziu TA3 na náš dvor - nemohla prísť rovno za mojim otcom a povedať mu to osobne. Moj otec na základe podnetu postupne odstraňuje veci, ktoré by mohli ludia považovať za "odpad" - ako napríklad spomínané telefóny.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania