Hollého-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: Rajec

V riešení
meno
Zuzana Žideková 10. júna 2019

Ku podnetu "Trávnatá plocha pri hokejbalovom ihrisku na Hollého ulici":
S problémom nepokosených plôch tak, ako si to ľudia predstavujú,
sa stretávajú asi v každom meste. Keď sem-tam poprší, tráva rastie ako z vody a kosiť treba omnoho častejšie.
A čo tak, inšpirovať sa našimi západnými susedmi? V Jihlave sa pred tromi rokmi rozhodli pre lúčne záhony priamo v meste: https://www.dobrenoviny.sk/c/157813/lucne-kvietky-priamo-v-centre-mesta-jihlava-prisla-s-novinkou-ktora-sa-rychlo-stala-oblubenou-atrakciou-
A hovoria o tom TOTO: ... o vysievané záhony je ľahšie sa starať, vyžadujú si jednoduchšiu a lacnejšiu údržbu a ľudia do nich nehádžu odpadky tak ako napríklad do kríkov.
Čo keby sme to aj v Rajci na niektorých priestranstvách skúsili?

26. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
03. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Berieme na vedomie Váš podnet.

Mestský úrad Rajec, oddelenie výstavby

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania