Priechod pre chodcov, mláky vody

Zodpovednosť za riešenie: Rajecké Teplice

Vyriešený
meno
Jana 01. marca 2016

Dobrý deň.:
1. Myslíme si, že by bolo vhodné (ak je to možné) pri autobusovej zastávke Poluvsie žel., stanica porozmýšľať nad priehodom pre chodcov. Vedie tadiaľ hlavná cesta na Prievidzu a k autobusom smerom na Rajec alebo smerom od Žiliny cestujúci prebehujú cez cestu len tak. Je to veľmi nebezpečné, nehovoriac o tom, že cestujúcimi sú aj deti a mládež.
2.V prípade dní, keď prší (niekedy stačí aj menší dážď) sa nedá nám - obyvateľom Riečnej ulice, ako peším chodcom v pohode prejsť k svojim príbytkom. Spôsobené je to veľkými dosť hlbokými mlákami cez celú cestu. Chodíme potom vedľa cesty po rozbahnenej tráve. Samozrejme, že prechádzajúce autá neprispôsobujú svoju jazdu danej situácií. Dokonca voda špliecha až do plota rodinného domu, kde sú umiestnené rozvody el. a plynu.
Ďakujem Jana

10. marec 2016

Denisa

Tiež sa pripájam k názoru
urobiť konečne priechod pre chodcov
na zastávke Poluvsie žel., stanica!
14. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Prechod pre chodcov medzi autobusovými zastávkami v Poluvsí pri železničnej stanici bol z podnetu mesta riešený už niekoľkokrát. Zatiaľ bolo konanie v tejto veci vždy zastavené, teda aj v poslednom prípade z dôvodu negatívneho stanoviska dopravného inšpektorátu PZ v Žiline. Konkrétne hlavne „vzhľadom na nedostatočné rozhľadové pomery (pravotočivá zákruta zo smeru od Rajca)“. Ide o to, že schválený prechod pre chodcov musí objektívne garantovať bezpečnosť chodcov na tomto prechode, čo v tomto prípade podľa dopravného inšpektorátu (DI) nie je splnené. Ako náhradné riešenie na ochranu chodcov bolo na tomto mieste navrhnuté a zo strany DI aj odsúhlasené umiestnenie výstražných dopravných značiek „pozor chodci“, čo bolo aj zrealizované. Máme obavy, že za nezmenenej situácie mesto v tomto prípade nemôže viac urobiť.
Situáciu so stavom na Riečnej ulici pozorne zmapujeme a výtlky na komunikácii zaradíme do plánu opráv v priebehu roka.


Ing. Miroslav Mikula, prednosta MsÚ
14. marec 2016

Jana

Ďakujem za odpoveď.
Na Riečnej ulici to nie je spôsobené výtlkmi, ale zle vyspádovanou cestou. Cesta má spád k domom, nie smerom k Rajčanke.
J.
08. júl 2016

valika

K tomu prechodu: nechápem, že za odbočkou na Poluvsie, smerom od Žiliny, prechod pre chodcov je možné umiestniť, aj napriek tomu, že je tam tiež dosť malý priestor od pravotočivej zákruty???
K tým mlákam na Riečnej: čo znamená zmapovať? Veď keď sa opýtate kohokoľvek kto na tejto ulici býva, povie Vám, že keď prší, je tam fakt veľká niekoľkometrová mláka (na šírku cez celú cestu a na dĺžku cca 5-7metrov), cez ktorú sa nedá prejsť. Nie je to situácia len tohto roku, ale už niekoľko rokov a nik sa tým nezaoberá. Myslím, že aj mestská polícia by mala denne prejsť ulice R. Teplíc a obzrieť situáciu na nich - aj keď prší a dať podnet na mesto..... :(:(
25. august 2016

valika

Nevidíme, že by bol podnet vyriešený..... :(
25. august 2016

valika

Nevidíme, že by bol podnet vyriešený..... :(

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.