Kúpeľné mesto a vizuálny smog

Zodpovednosť za riešenie: Rajecké Teplice

V riešení
meno
Igor 26. júla 2016

Dobrý deň,
zaujíma ma či mesto počíta s regulovaním bilboardov a reklamných plôch.
Pri hlavnom ťahu ZA-Rajec nám vyrástlo už zopár ohyzdných "stavieb". Myslím, že tieto opachy by v našom mestečku nemali čo robiť a prinajmenšom by mali byť značne limitované.

Ďakujem za vyjadrenie.
Igor

02. august 2016

Odpoveď samosprávy

Mesto má samozrejme záujem, aby reklamné plochy v okolí mesta boli regulované s prihliadnutím na ich pozitívne aj negatívne dôsledky. Aj keď väčšina z nich podlieha povoľovaciemu konaniu na mestskom úrade pravdou je, že veľa reklamných plôch bolo zrealizovaných v minulosti nelegálne. Z uvedeného dôvodu a aj na základe Vášho podnetu začíname s auditom reklamných plôch. O výsledku a vykonaných opatreniach budeme verejnosť informovať v Spravodajcovi, ktorý vydá mesto koncom roka.


Ing. Miroslav Mikula, prednosta MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.