Parkovanie pri bare Skala

Zodpovednosť za riešenie: Rajecké Teplice

V riešení
meno
Jakub Kostolný 07. marca 2018

Pekny den.
Rad by som vedel, kedy zacne mesto riesit parkovanie navstevnikov zariadenia "bar Skala". Uz viacrocny problem sa cyklicky opakuje pri prichode sezony a zlepseni pocasia. Vodici nerespektuju dopravne znacenia a stoja na nevhodnych miestach. Problem bol z mojej strany niekolko krat predlozeny starostke, mestskej policii aj statnej policii. Nic sa do teraz neudialo (ak nepocitam " zasah" mestskych policajtov v bare, ked sa ustrachane opytaju koho je vozidlo a poslusne poprosia o jeho preparkovanie, namiesto riesenia problemu).

22. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Vážení občania.
Opatrenia, ktoré sme systematicky vykonávali v predchádzajúcich rokoch nejaký výsledok predsa len priniesli. Primerane k naším možnostiam sa budeme snažiť v nich pokračovať. Avšak netreba zabúdať, že v centre nášho mesta sa dlhodobo zanedbávalo riešenie parkovacích miest a teraz sa to prejavuje v celom rozsahu a nie zriedka aj porušovaním predpisov. Občania si možno všimli, že okrem iných činností, sme sa aktívne „pustili“ aj do budovania nových parkovacích miest pri bytových domoch na sídlisku Pionierska. Žiaľ na takom mieste, ako je napr. okolie baru Skala a ani v blízkom okolí nevlastní mesto žiadne pozemky, takže nemôže situáciu s parkovaním vyriešiť. Slovenské liečebné kúpele plánujú výstavbu záchytného parkoviska, preto veríme, že situácia sa podstatne zlepší.
Ak si svoje povinnosti príslušníci mestskej polície riadne neplnili, správnym miestom na ich riešenie a preverenie skutočného priebehu udalosti je vedenie mesta a nie zosmiešňovane ich na webovom sídle mesta.


Ing. Miroslav Mikula, prednosta MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania