Školská-detské ihrisko-potrebná údržba

Zodpovednosť za riešenie: Rajecké Teplice

Uzavretý
meno
Linda 07. apríla 2019

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, prečo mestská polícia častejšie nekontroluje detské ihriská, najmä to na Školskej ulici, ktoré je pravidelné znečistené odpadkami a bohužiaľ aj exkrementami. Navyše, každý deň sa na ňom zhromažďujú neprispôsobiví občania, ktorí si ho mýlia so samoobslužným pohostinským zariadením alebo verejnou toaletou, fajčia, odhadzujú ohorky, používajú vulgárne výrazy a v znečistenom oblečení obsadzujú detské hojdačky, kolotoče alebo preliezky. Kto z mestského úradu by bol ochotný nechať svoje dieťa hrať sa v takom prostredí? A akým spôsobom majú mamičky docieliť, aby sa tu ich deti mohli bez obáv hrať? Mesto Rajecké Teplice nie je také veľké, aby mestská polícia nemohla k tomuto problému pristupovať aktívnejšie, najmä keď je ihrisko priamym susedom MSÚ. Ďakujem.

02. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Mestská polícia okrem iných povinností kontroluje aj ihriská, frekvenciu kontroly sme zvýšili, navyše v posledných dňoch prebehli revízie všetkých mestských ihrísk so záverom bez závad (niektoré prvky na ihrisku ul. Osloboditeľov nie sú majetkom mesta).
Dnešný deň som náhodnou kontrolou ihriska na ul. Školská nezistil žiadne závady napriek tomu, že včera bol sviatok (deň pracovného voľna).
Ak sa na ihrisku zdržujú občania, ktorí vzbudzujú verejné pohoršenie, alebo znečisťujú verejné priestranstvo je potrebné bezodkladne kontaktovať mestskú alebo štátnu políciu. V opačnom prípade sa nám bude len veľmi ťažko dariť eliminovať nežiadúce správanie niektorých spoluobčanov.

Ing. Miroslav Mikula, prednosta MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.