Rajecká cesta-osvetlenie-nefunkčné

Zodpovednosť za riešenie: Rajecké Teplice

V riešení
meno
Igor Masaryk 18. mája 2019

Prečo sa verejné osvetlenie zapína až v úplnej tme. Nezáleží Vám snáď na bezpečnosti občanov a návštevníkov mesta? Alebo je mesto na tom finančne až tak zle , že ešte aj úsporné osvetlenie musí byť v tme vypnuté.
Žiadame Vás o zapínanie svetiel počas súmraku a nie až keď je tma.
Foto je zo 16.5.2019. čas 20.53

27. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Vážený p. Masaryk.
Čo sa týka osvetlenia, vec je omnoho zložitejšia. Osvetlenie funguje 4 roky v nastavenom režime.
Osvetlenie je financované z eurofondov, v tomto projekte je mesto do roku 2021 - udržateľnosť projektu, osvetlenie je nastavené tak, aby v monitorovacej správe dosiahlo úsporu, ktorá bola vypočítaná projektantom. V prípade, že by mesto v 4 roku, t.j. v roku 2019 prestavilo časovanie, čo nie je problém (ale môže ho urobiť len firma, ktorá servisuje mestu rozvádzače), mesto nedosiahne vypočítanú úsporu a hrozí finančná sankcia, ak nie korekcia (vrátenie financii).
Veríme, že pochopíte situáciu ohľadne financovania osvetlenia a nastavenia procesu eurofondov, za čo Vám vopred ďakujeme.


Ing. Miroslav Mikula, prednosta MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania