Osloboditeľov-parkovanie-nevyznačené miesta

Zodpovednosť za riešenie: Rajecké Teplice

V riešení
meno
Rudolf Staškovan 01. júla 2019

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať na parkovanie na trávnatej ploche na ulici Osloboditeľov na detskom ihrisku. Nakoľko sa tu hrávajú naše deti no cez víkend ti žiaľ nie je možné, keďže návštevnci kúpaliska tu parkujú svoje autá. Nehovoriac o olejových škvrnach ktoré tu po nich ostávajú. Taktiež parkovanie vozidiel v zákaze vjazdu na ulici Jozefa Gabčíka taktiež na trávnatej ploche.
Za skoré vybavenie daného problému vopred ďakujeme.

02. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Predmetná plocha na fotografii je v návrhu územného plánu riešená ako parkovisko. Dôvodom, prečo parkovisko ešte stále nie je na tomto mieste vybudované sú finančné možností mesta, ale aj majetkové usporiadania predmetného pozemku. V konečnom dôsledku by pri vybudovaní parkoviska nebol zanedbateľný ani trvalý záber zelene, ktorej v meste viditeľne ubúda.
Máme teda za to, že takéto dočasné riešenie parkovania v letných mesiacoch síce nevyzerá ekologicky a koncepčne, ale rieši nepriaznivú situáciu možností nárazového parkovania a tento spôsob sa bežne využíva aj v iných mestách a obciach. Je to riešenie aj pre udržiavanie prijateľnej prejazdnosti všetkých priľahlých komunikácii bez obmedzenia kúpeľnej a turistickej sezóny, ktorá je pre naše mesto a región veľmi dôležitá.


Ing. Miroslav Mikula, prednosta MsÚ
02. júl 2019

Rudolf Staškovan

Takže chápem to správne tak že počas turistickej a kupeľnej sezóny je možné porušovať zákony a parkovať na trávnatej ploche, ktorej ako ste už spomínali je čím ďalej tým menej v našom meste, vchádzať do zákazu vjazdu a tam taktiež parkovať na trávnatej ploche?
03. júl 2019

Alena

Prečo by mesto malo budovať parkovisko? Stoja tam predsa návštevníci kúpaliska, nech si ho postaví majiteľ kúpaliska, však obyvateľom R.T. nedal žiadne zľavy.
19. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Nie, porušovanie zákonov nie je možné ani počas turistickej sezóny. Kontrolu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov v meste, v tomto prípade na úseku cestnej dopravy a životného prostredia vykonáva mestská polícia, ktorá každý prípad ich možného porušenia preveruje a rieši individuálne.

Ing. Miroslav Mikula, prednosta MsÚ
22. júl 2019

Maja Personova

Viem , že všetky problémy v meste sa nedajú riešiť ihneď,no stále viac sa vo mne utvrdzuje pocit, že obyvatelia meste musia ustupovať potrebám parkovania kúpeľov, kúpaliska a iných inštitúcií. Myslím že menežmenty týchto organizáciií určite nekolaudovali svoje prevádzky
podľa predpisov,pretože spustiť prevádzku kúpaliska s takým malým množstvo parkovacích miest je nemožné. V Rajeckých Tepliciach sa vytvorila akože pešia zóna, obyvatelia majú síce daľeko na autobus ale návštevníci kúpeľov ale aj mesta si parkujú hocikde a hocijaka, ale majú aj možnosť sa priviesť až pred dvere hotela do pešej zóny.
Myslím si , že v prípade mimoriadnej udalosti v okolí Meritta by bol obrovských problémom počas víkendov pohyb záchranných zložiek.
A myšlienku , že návštevník mesta si môže pri parkované robiť , čo chce a nemôžeme od neho žiadať dodržiavanie dopravných značiek lebo už nepríde za chorú.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.