Vysoká burina a kopy odpadu pri štadióne vo Veči

Zodpovednosť za riešenie: Šaľa

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 23. apríla 2012

Pri štadióne vo Veči je vysoká burina, ktorá nebola pokosená snáď rok. Vo vysokej burine je roztrúsené veľké množstvo odpadu. Je tam aj veľká plocha vypáleného porastu. Vypaľovaním trávy dochádza k ohrozovaniu okolitých záhradiek, chatiek a drevín požiarom. Pri záhradkách je nahrnutá veľká kopa zeminy (vraj kolotočiarmi), v okolí ktorej sú ďalšie menšie skládky komunálneho aj rastlinného odpadu. Pás nepokosenej buriny a odpadu sa tiahne od násypu až medzi záhradky a ploty rod. domov.

14. máj 2012

Róbert Andráši

Pred dvomi týždňami viem že pri štatióne vyzbierali aktivačný pracovníci cca 25 vriec odpadu. Smerom k mostu. Neviem, ale či vyzbierali aj presne tieto kopy čo sú odfotené, či nie sú z inej strany štadiónu. Pozreme. Róbert Andráši, skupina Šaľa - Tvoje mesto
17. máj 2012

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

Pozemok pri stadione je pokoseny.

S pozdravom,

Melusova Zuzana
MsU Sala
22. jún 2012

Anonymný užívateľ

Bol som to skontrolovať a žiaľ musím konštatovať, že tvrdenie úradu je pravdivé len čiastočne. Pokosené je len napravo od prístupovej cesty (pozemok, ktorý bol vypálený), ale na ľavej strane až po násyp je stále vysoká burina. Odpad je možno čiastočne vyzbieraný, ale napríklad pneumatika na fotografii tam ostala, rovnako ako dva metre vysoká kopa odpadu (objem niekoľko kubíkov), ktorá je zarastená burinou a krovím, za ktorou mali záhradkári skládky rastlinného odpadu.
Napriek tvrdeniu úradu považujem podnet za nevyriešený.
22. jún 2012

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, podnet sme označili ako neriešený, pokiaľ je to možné, pomohla by nám aj fotodokumentácia (aktualizácia podnetu).
04. júl 2012

Anonymný užívateľ

Pripájam nejaké fotografie. Na prvej je kopa zeminy a odpadu vysoká asi 2m, ktorá zarástla vegetáciou. Súčasťou tejto kopy a za ňou sú menšie skládky odpadu zo záhradiek.
04. júl 2012

Anonymný užívateľ

Burina pri plote záhradiek
04. júl 2012

Anonymný užívateľ

Nepokosené úseky sú okolo príjazdovej cesty, na parkovisku aj medzi pokosenou plochou a svahom hlavnej cesty.
04. júl 2012

Anonymný užívateľ

Nepokosené úseky na parkovisku. Nepokosené plochy pokračujú až po násyp.
04. júl 2012

Anonymný užívateľ

Pneumatika tu zrejme čaká na ďalšiu dávku odpadu.
04. júl 2012

Odkazprestarostu.sk

Ďakujeme za priložené fotografie, spolu s fotodokumentáciou podnet opätovne prepošleme samospráve.
30. júl 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Plocha pri futbalovom štadióne bola pokosená v júni 2012

S pozdravom

Melušová Zuzana
MsÚ Šaľa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania