Vysoká burina na oboch koncoch mosta a odpad pod mostom

Zodpovednosť za riešenie: Šaľa

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 24. apríla 2012

Po stranách mosta je na jeho oboch koncoch vysoká burina. Pri Hepaji je pod mostom menšia skládka odpadu a roztrúsený odpad. Veľká plocha vysokej buriny sa tiahne od mosta až po Hepaj a násyp, podobne to vyzerá aj z druhej strany mosta od štadióna.

Na šalianskej strane je burina hlavne okolo zjazdu z násypu (od Billy smerom k Váhu). Po ľavej strane cesty je vypálená plocha s poškodenými drevinami a po pravej strane je okrem buriny aj množstvo stavebného odpadu.

Takéto zanedbávanie údržby zelene má za následok vypaľovanie porastov, ktoré môže skončiť aj väčším požiarom.

14. máj 2012

Róbert Andráši

Tak presne tohoto stavebného odpadu sme sa nedotkli, ale inak 80% roztrúseného neporiadku sme už vyzbierali. Ešte tam spravíme brigádu, aby sme to dorazili, ak to dovtedy neodstráni mesto. Násypy, ich kosenie má na starosti Povodie Váhu, hovorli, že tento týždeň ich budú kosiť, tak uvidíme. Róbert Andráši, skupina Šaľa - Tvoje mesto
24. október 2013

Anonymný užívateľ

V podnete som ohlasoval zeleň okolo mosta, teda čiastočne aj násypy, ktoré spomína p. Andráši, ale aj svahy, ktoré sú podľa mňa súčasťou mosta (citujem: "Po stranách mosta je na jeho oboch koncoch vysoká burina"). Tie neboli pokosené od podania podnetu ani raz (a pravdepodobne ani nikdy predtým) - s výnimkou asi metrového pásu za zábradlím. Aj tam nechali po pokosení všetok bordel - nielen pokosenú burinu, ale aj plechovky, plastové fľaše a podobný odpad.

Domnievam sa, že by to mal kosiť správca mosta a ak to nespraví, malo by ho k tomu vyzvať mesto. Ak to nespraví ani tak, mesto mu môže uložiť v správnom/priestupkovom konaní pokutu. Ak to nespraví znova, ďalšiu a vprípade potreby ju vymáhať, napríklad tak, ako by vymáhalo domovú daň, alebo poplatok za smeti od "obyčajného smrteľníka" (ak by si tieto povinnosti vôbec plnilo). Ale jednoduchšie je nerobiť nič, veď výplata príde aj tak. Alebo je problém v tom, že správcom je mesto? Ťažko povedať, keďže mesto moje podnety ignoruje.

Pripomínam, že kontorlu starostlivosti o zeleň a kontrolu verejného poriadku má na starosti aj Mestská polícia, ktorej hliadky chodia po moste niekoľkokrát denne.

Česť práci!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania