Zničený trávnik na Okružnej

Zodpovednosť za riešenie: Šaľa

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 08. marca 2013

Fotky hovoria za všetko. Na poslednej je vidieť, že keď nemá trávnik, dokáže "cucať" aj z cesty. Podnet som poslal mestu Šaľa a Mestskej polícií v Šali dňa 4.1.2013. Mesto a MsP sa zachovali štandardne - dodnes mi ani len nepotvrdili jeho prijatie (aj keď som ich o to žiadal).

20. október 2013

Odpoveď samosprávy

Dobry deň,

Posielam aktuálny stav podnetu

S pozdravom,

Melušová Zuzana
MsÚ Šaľa
22. október 2013

Anonymný užívateľ

Ako som písal - štandardný postup úraníkov v Šali. Lokalita nebola dodnes upravená, cesta nebola uprataná. Súdruhovia iba počkali, kým sa terén ako-tak vyrovná sám. Od ohlásenia podnetu niekoľkokrát snežilo, mrzlo, mnohokrát pršalo, trávnik zarástol burinou, bol pokosený - a je samozrejmé, že nerovnosti po desiatich mesiacoch splynuli s terénom.

Tieto fotografie nedokazujú nič iné, len to, že desať mesiacov po nahlásení podnetu na mieste narástla tráva.

Česť práci!
22. október 2013

Odkazprestarostu.sk

Na základe komentáru p. Pateka musíme naozaj konštatovať, že sme zo strany MsÚ Šaľa okrem zaslania aktuálneho stavu podnetu neobdržali informáciu o tom, akými konkrétnymi krokmi sa mesto o riešnie podnetu pričinilo inak ako niekoľko-mesačným čakaním.

Aj keď pôvodne nahlásený problém už neexistuje, nečinnosť samosprávy hodnotíme statusom podnetu Neriešený.
08. november 2013

Jozef Mečiar

1. Automobil zničil poškodil na verejnom priestranstve. K jeho obnove boli iba dve možné riešenia.
1. Poškodený trávnik vybrať a zasiať nový.
2. Počkať, kým trávnik dorastie.
Vybrali sme si riešenie lacnejšie.

Vyprosím si od p. Pateka označovanie "súdruh" na adresu zamestnancov mesta a verím, že prevádzkovatelia portálu odkazprestarostu nastavia pravidlá využívania portálu tak, aby nedochádzalo k urážaniu a osočovaniu. Inak nepredpokladám nárast vo využívaní služieb portálu ale naopak. Nemyslím si, že ak iné samosprávy, ktoré sa rozhodujú, či odkazprestarostu využívať alebo nie, sa po vzhliadnutí niektorých príspevkov budú húfne registrovať.
Jozef Mečiar, zástupca primátora, Šaľa
08. november 2013

Anonymný užívateľ

Podľa toho, čo píše p. Mečiar (že bola zničená verejná zeleň - teda verejný majetok), bol spáchaný priestupok, za ktorý mal byť priestupca potrestaný a aj ak by bola pravda, že existovali len dve možnosti, vlastne okrem možnosti nespraviť nič len jedna - teda vybrať a vymeniť trávnik, mesto malo žiadať od priestupcu nápravu a nie sa starať o to, aby to bolo lacnejšie (pre priestupcu).

Podľa mňa však vždy existuje viacero možností - trávnik mohol byť uvedený do pôvodného stavu napríklad vyrovnaním rýh, zasypaním jám a zasiatím trávy. Okrem zničeného trávnika som oznamoval aj znečistenie cesty, ktorá tiež nebola uprataná - k tomu sa mesto vôbec nevyjadruje. P. Mečiar svojím vyjadrením teda len dokazuje, že mesto nespravilo vôbec nič, iba počkalo kým tam narastie burina a tak ukázalo, že ničenie verejného majetku ho nezaujíma. Vďaka za úprimnosť.

Čo sa týka súdruhov - ak niekto kráča ako kačka, kváka ako kačka ...
Mnohí zamestnanci Mesta Šaľa sa správajú presne tak, ako sa správali súdruhovia, ktorí si neodpustili príležitosť dať občanovi najavo, "kto je tu pánom". Títo úradníci dôsledne ignorujú väčšinu podnetov občanov a toto mesto podľa toho aj vyzerá. Naopak, sú schopní vyvinúť nesmierne úsilie na to, aby dokázali, prečo sa niečo nedá, ako vo veci nekonať, konajú nezákonne, sprístupňujú mi neúplné alebo rovno nepravdivé informácie, mestskí policajti vrátane náčelníka nariekajú nad tým, aká je zlá "situácia s parkovaním" namiesto toho, aby konali podľa zákona.

Medzi týchto úradníkov sa dobrovoľne zaradil aj primátor mesta, ktorý na môj podnet, v ktorom som mu pred takmer dvoma rokmi ohlasoval niekoľko priestupkov a nekonanie zamestnancov úradu, zareagoval spôsobom typickým pre tých úradníkov, ktorých som nazval súdruhmi - podnet ignoroval. Nie je pravdepodobné, že by podnet nečítal, pretože som ho poslal na niekoľko emailových adries úradu a odkaz som tiež umiestnil na facebookovú stránku mesta, odkiaľ bol veľmi rýchlo vymazaný (nespravoval ju vtedy náhodou p. Mečiar?). Svojím (nepravdivým) konštatovaním, že existovali iba dve riešenia a mesto si z nich vybralo to najlepšie - nespraviť nič - sa k týmto úradníkom teraz prihlásil aj p. Mečiar.

V žiadnom prípade som nemal v úmysle nikoho urážať ani osočovať, iba som nazval veci pravým menom. Ak sa to p. Mečiarovi nepáči, má možnosť podať na mňa žalobu, nemusí sa "vyhrážať" portálu Odkaz pre starostu znížením nárastu využívania jeho služieb inými obcami (nepripomína vám aj toto praktiky bývalých súdruhov?), ten za moje vyjadrenia nemôže. Mesto mi poskytlo dostatok dôkazov, ktorými preukazuje, že zamestnanci mesta sa správajú podobne, ako sa správali v minulosti súdruhovia - ignorujú podnety občanov, klamú pri sprístupňovaní informácií a v mnohých prípadoch konajú nezákonne. Ďakujem p. Mečiarovi za ďalší z nich.

Moje vyjadrenia týkajúce sa súdruhov nesúvisia s politickou príslušnosťou úradníkov a netýkajú sa všetkých zamestnancov úradu, ale len tých, ktorí sa správajú podobne, ako sa správali súdruhovia v časoch, o ktorých by si mnohí z nás radi mysleli, že sa už dávno skončili. Je mi ľúto, že zástupca primátora sa ich zastáva, namiesto toho, aby sa pričinil o nápravu tohoto neutešeného stavu.

Ľubomír Patek
08. november 2013

Anonymný užívateľ

Ak by to niekoho zaujímalo, tu je ten spomínaný list primátorovi :
https://sites.google.com/site/poriadokvsali/list-primatorovi

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania