Nové parkovacie miesta "zadarmo"

Zodpovednosť za riešenie: Senec

Vyriešený

Zaslal: Andrej, 20. decembra 2016

Dobry den,

chcel by som sa spytat nakolko je cesta (vysrafovana na fotke zltou farbou) potrebna? Vhodnym nakreslenim ciar, by bolo mozne vytvorit viacero parkovacich miest za par eur.
Auta parkujuce na chodniku pri krizovatke a strom aj tak zabranuju v dobrom vyhlade.
Premavka v tychto miestach nie je az taka husta, aby mala tato cesto neaky vyznam. Ja jej prinos vidim skor v statickej doprave.
Novovytvorene parkovacie miesta by nevznikli na ukor ziadnej zelene a naklady na "vybudvanie" by nezatazili rozpocet.
Otazkou len zostava, ako je to s vlastnickymi pravami.

Dakujem.

Komunikácia so samosprávou o riešení podnetu

22. december 2016 Odpoveď

Riešenie uvedeným spôsobom by bolo možné len za podmienok udelenia súhlasu dopravného inšpektorátu, ktorý požiadame o predbežné vyjadrenie k možnosti riešenia podnetu takýmto spôsobom.

mesto Senec

04. január 2017 Odpoveď

Stanovisko ORPZ ODI bolo k predmetnému riešeniu parkovania nesúhlasné.

mesto Senec

09. január 2017 Odpoveď

Navrhované riešenie nie je v súlade s STN 736056 a z dôvodu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

mesto Senec

Aktualizácie podnetu

14. január 2017 Andrej

Bohuzial ani s touto odpovedou nie som spokojny, nakolko mi to pride zo strany ORPZ ODI ako velmi odflaknuta odpoved (vyhovorka). Narychlo som si presiel spomenutu normu, ktora riesi napr. usporiadanie parkovacich miest na parkovisku. Ja som vsak nedal ziadny navrh, ako by mali byt miesta na parkovisku rozmiestnene. Ja som dal iba navrh, kde by parkovisko mohlo byt (resp ako by mohlo byt zvacsene). Takze nerozumiem tomu ako toto moze nesplnat normu STN 736056.
Tiez by ma zaujimalo, ci smetiaky umiestnene na tejto parkovacej ploche splnaju normu (ked uz me pri normach  ).
Co sa tyka bezpecnosti a plynulosti, co bol dalsi dovod zamietnutia, prikladam fotky, ci sucasne sposoby parkovania neohrozuju bezpecnost a plunulost premavky. A ci by vytvorenie novych parkovacich miest nebolo viac bezpecne.
Dobre vieme, ze parkovanie v tejto zone nie je najjednoduchsie, preto nerozumiem, preco uradnici na ORPZ ODI nemaju zaujem riesit tento problem (tymto jednoduchym sposobom). Je mi jasne, ze je jednoduchsie najst dovody, preco nieco nejde nez hladat riesenie, ako by to islo.
Davnejsie bolo primatorom schvalene vytvorenie parkoviska medzi bytovkami 5 a 3 na Kollarovej ulici. Proti tomu bol bohuzial jeden domovnik.
Z tychto dovodov, by som Vas poprosil, ci by ste tento podnet nemohli opat poslat na ORPZ ODI na ozajstne prehodnotenie a navrhnutie mozneho riesenia. Alebo posunut na prerokovanie do mestskeho zastupitelstva, co by mohlo pridat na vahe. Pripadne mi poradit ako a koho by som mohol kontaktovat ja.
Dakujem.

Diskusia

Andrej: Bolo by mozne zverejnit stanovisko resp. dovod preco to bolo zamietnute?

Dakujem
Andrej: Ako priklad bezpecnosti pri sucasnej situacii, by som rad uviedol nehodu, ktora sa mi stala. Parkoval som na mieste, kde je na fotke modra fabia. Jedna vodicka nezvladla odbocit doprava a “tukla” mi do mojho auta. Sice je ten sposob parkovania na hrane predpisov (blizko krizovatky), ale to je len dosledok nedostatku parkovacich miest.
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.