Odpadnutá omietka

Zodpovednosť za riešenie: Senec

V riešení

Zaslal: Tomas, 12. októbra 2018

Na stĺpe hanby opadla časť omietky. Prosím o nápravu aby sme sa nemuseli hanbiť pred turistami.

15. október 2018

Odpoveď samosprávy

Mesto zabezpečí opravu.

mesto Senec
15. október 2018

Odpoveď samosprávy

Nakoľko stĺp hanby je národnou kultúrnou pamiatkou, oprava je podmienená a možná len so súhlasom Krajského pamiatkového úradu v Bratislave na základe predloženého návrhu vypracovaného autorizovaným reštaurátorom. Mesto má vo svojom rozpočte každoročne vyčlenenú položku na podobné opravy, ktoré sa plánujú vopred. Otázku riešenia stavu renesančného praniera vidíme ako reálnu v roku 2019.

mesto Senec

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.