Štefánikova-kôš-preplnený

Zodpovednosť za riešenie: Senica

Vyriešený
meno
Lenka 18. októbra 2020

Prosím osadiť ďalší kôš ku križovatke pri VUB. Jediný, čo je nablízku (na foto) je po víkende vždy preplnený, odpadky rozhádzané všade naokolo. Teraz, v čase zákazu jedenia vnútri, je to ešte horsie, všetci si berú jedlo von a rovno na chodníku ho zjedia, obaly nie je kam zahodiť. Prípadne zaviazať predajcu (kebab) aby kôš zabezpečil, po chodníku sa váľajú odpadky.

19. október 2020

Odpoveď samosprávy

Na miesto bola vyslaná hliadka mestskej polície, aby uvedené preverila s majiteľom prevádzky a tiež zistila, či ma dotyčný uzatvorenú zmluvu s povereným subjektom na vývoz zmesového komunálneho odpadu a akú má nádobu, pripadne objem a interval vývozu. Následne môže byť upozornený na porušenie čl. 5 ods. 7 VZN č. 64 mesta Senica a bude poučený o tom, že má možnosť zažiadať o väčšiu nádobu a častejší vývoz odpadu z prevádzky.

Jaroslav Pecha, náčelník Mestskej polície Senica
22. október 2020

Odpoveď samosprávy

Už je to doriešené. Majiteľ prevádzky Kebab (prvý od VÚB) Arton Djeladini uzavrel osobne zmluvu s Technickými službami na vývoz zmesového komunálneho odpadu dňa 21.10.2020, kde mu bol daný do prenájmu kontajner, stanovil si termíny vývozu a zmluvu mi poslal na mail. Druhý Kebab (bližšie k MsÚ), majiteľ Kamal Al Khufash, doložil zmluvu s Technickými službami uzatvorenú dňa 01.07.2015 na vývoz zmesového komunálneho odpadu. Obaja majitelia boli poučení o tom, že treba pridať odpadkové koše pri prevádzkach, aby nedochádzalo k znečisťovaniu verejného priestranstva a tiež treba verejné priestranstvo aj upratovať. Sľúbili vykonanie nápravy.

Jaroslav Pecha, náčelník Mestskej polície Senica

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.