V. Paulínyho-Tótha-spomaľovač-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Senica

Uzavretý
meno
Milos Malarik 15. júla 2019

v skratke - pri skole niesu spomalovace. detailnejsie - bolo by mozne vybudovat spomalovac-retarder na cestu (kludne aj dva) na ulici V.P.Totha pri 1.zakladnej skole nakolko vodici aut velmi casto zabudaju na predpisy. toto by im mozno dopomohlo. pri vsetkych dalsich troch ZS na zaciatku a konci su taketo spomalovace na ceste, len tu nie ! dakujem velmi pekne za kladne vybavenie. natretie prechodu pre chodcov na cerveno fakt neprinuti vodicov znizit rychlost aut.

23. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Návrh na umiestnenie spomaľovacích prahov bol prerokovaný s Okresným dopravným inšpektorátom OR PZ Senica. Pri ZŠ na Ul. V.P. Tótha je umiestnená dopravná značka IP 26a Školská zóna (resp. 26b Koniec školskej zóny), ktorá upozorňuje vodičov na skutočnosť, že v tejto lokalite je zvýšený pohyb detí. V školskej zóne smú chodci používať cestu v celej jej šírke a vodič môže jazdiť rýchlosťou maximálne 20 km/h. Je tiež povinný dbať na zvýšenú ohľaduplnosť voči chodcom, ktorých nesmie ohroziť. MK Ul. V.P. Tótha zabezpečuje dopravnú obsluhu len priľahlých objektov a vzhľadom na jej stavebno-technický stav nie je potrebné umiestniť na nej spomaľovacie prahy.

Ing. Jana Oslejová
Oddelenie výstavby, životného prostredia a dopravy
24. júl 2019

Milos Malarik

za predchadzajuceho primatora ani odpoved, za terajsieho krasne nalinkovana odpoved v teoretickej rovine. nadhera. skutek, utek. ked sa mimochodom bavime o tej znacke, je umiestnena na stlpe a zarastena stromom. aj keby nebola, ani jedno auto tade nejde max 20km/hod. preco su potom spomalovace pri ostatnych ZS ? ved tam stacia znacky..

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.