Nepriehľadná zákruta

Zodpovednosť za riešenie: Spišská Nová Ves

Vyriešený

Prechod pre chodcov pri sportovej hale je veľmi nepriehľadný.Chodime tade zo školy no tie nefunkčné telefónne budky tam už roky špatia . Prečo si ich telekom neodprace vzali len tel.automaty a bodka.

30. september 2016

Odpoveď samosprávy

Mesto si praje, aby prostredie na celom jeho území bolo príjemné a bezpečné. Neudržiavané telefónne kabíny v meste predstavujú dlhodobý problém. Podstatou problému je vlastníctvo nefunkčných telefónnych kabín, ktoré doposiaľ nebolo zistené. Vlastníkom teda nie je spoločnosť Slovak Telekom, a.s., ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, ale je ním nezistený vlastník. Pôvodný vlastník, t.j. spoločnosť EFEKTIV MEDIA, s. r. o. previedol, na základe kúpnej zmluvy, kabíny na spoločnosť METROPOL MEDIA, s.r.o. Tá údajne previedla telefónne kabíny na ďalšieho majiteľa. Rozhodnutie na odstránenie telefónnych kabín bolo vydané voči EFEKTIV MEDIA, s. r. o., avšak v súčasnosti je nevymožiteľné. Mesto ohľadom tejto veci komunikovalo so spoločnosťou FOX ONE, s. r. o. u ktorej sa predpokladalo, že sa k vlastníctvu telefónnych kabín prihlási a situáciu dá do poriadku, teda kabíny odstráni, no nestalo sa tak. Pretože si Mesto uvedomuje dôležitosť riešenia tejto situácie, zvažuje, že kabíny "nikoho", odstráni na vlastné náklady. Je to však neľahký postup, pretože musí myslieť na dodržanie zákonov a ochranu vlastníckeho práva.

JUDr. Lucia Baldovská, vedúca právneho oddelenia MsÚ, SNV
22. marec 2017

Odpoveď samosprávy

Všetky tieto telefónne búdky so city lightami boli na území mesta demontované.



Ing. Juraj Sad, PhD.
vedúci oddelenia komunálneho servisu
Mestský úrad
Štefánikovo námestie č. 1
052 70 Spišská Nová Ves
Tel.: +421 53/41 52 228
mail: juraj.sad@mestosnv.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania