Premena pieskoviska na kvetinovú výsadbu Šoltésovej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Spišská Nová Ves

Vyriešený
meno
Matúš 09. októbra 2016

Zeleň je základným prvkom urbanistického prostredia spríjemňujúca život človeka v meste. Zopár rokov sa dané pieskovisko na Šoltésovej ulici nevyužíva. Čo tak vytvoriť z neho niečo užitočné, napríklad kvetinový záhon?

10. október 2016

peter

A co tak z neho opat spravit pieskovisko pre deti?
10. október 2016

Matúš

No neviem aká je finančná náročnosť pieskovísk keďže niekedy na ulici bývali pieskoviská dve. Dve ihriská každá s dvoma hojdačkami a pieskoviskom. Toto pieskovisko bolo už pred mnohými rokmi obrastené burinou, zahniezdené osami a inýmý chrobákmi, piesok sa tam nemenil. Ani ja ako dieťa som sa v ňom nehral. Dnes ho pohlcuje zem. Mám pocit, že rovnaký osud bude mať aj to druhé pieskovisko, pretože rovnako je prerastené burinou. Je v rovnakom stave ako pieskovisko na obrázku pred pár rokmi. Na obidvoch ihriskách boli hojdačky zdemontované. Postavili nové ihrisko pri Shellke, je moderné avšak mám z neho taký pocit, že bolo postavené na princípe "aby nejaké ihrisko bolo". Jedna šmýkalka, jeden vláčik a dve hojdačky, myslím si že ako náhrada za dve socialistické ihriská je málo. Páčilo by sa mi na tom mieste ihrisko podobného typu : http://www.trebisov.sk/photogallery/2014/2014-07-01_detske_ihrisko_sidlisko_mier/004.jpg. Vyslobodiť ten múrik od zeme, namaľovať ho a zasadiť v ňom pekné kvety nie je finančne náročné pre mesto. Kladiem si pritom akurát otázku či by tu výsadbu nezničili rómovia, ktorí majú v lete z tohto miesta aquapark.
10. október 2016

Matúš

Link asi nefunguje tak skúsim tento http://www.trebisov.sk/fotogaleria/16605
11. október 2016

Odpoveď samosprávy

Po zasypaní nevyužívané pieskoviska pred dvoma rokmi bola automaticky realizovaná výsadba. Nanešťastie sa vysadené rastliny niekomu zapáčili a výsadba vydržala necelý mesiac. Na danom pieskovisku zrealizujeme kríkovú podsadbu.

Ing. Juraj Sad, PhD.
vedúci oddelenia komunálneho servisu

*********************************
Mestský úrad
Oddelenie komunálneho servisu
Štefánikovo námestie č. 1
052 70 Spišská Nová Ves

Tel.: +421 53/41 52 228
mail: juraj.sad@mestosnv.sk
http://www.spisskanovaves.eu
13. november 2016

Matúš

Kríkova podsadba je zrealizovaná. Ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania