Spomaľovač na Dunajskú ulicu v časti Ferčekovce

Zodpovednosť za riešenie: Spišská Nová Ves

Neriešený
meno
Zbynek 29. apríla 2013

Prosím o info, či by nebolo možné umiestniť spomaľovač na Dunajskú ulicu. Pribúdajú tam deti, ktoré sa hrajú, jazdia na bicykloch atď...
Napriek tomu, že by to malo byť kľudné miesto a šoféri mali jazdiť opatrne, nájdu sa takí, čo sa vedia aj po tejto ulici prehnať tak, ako keby za nejakým parkujúcim autom nemohlo byť dieťa, ktoré by ich prekvapilo.

30. apríl 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Ďakujeme za Váš podnet. Nakoľko je v mestskej časti Ferčekovce dopravná zóna s maximálnou povolenou rýchlosťou 40 km/hod, nevnímame Váš podnet na osadenie spomaľovacieho retardéra na Dunajskej ulici ako opodstatnený. Aj napriek tejto skutočnosti sme Vašu požiadavku postúpili na prehodnotenie príslušnému Mestskému výboru č.3 a Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru SR, Okresný dopravný inšpektorát v Spišskej Novej Vsi.

Zároveň poznamenávame, že osadenie cestného spomaľovacieho retardéra na komunikácii spôsobuje zvýšenie prašnosti a hlučnosti v jeho okolí.

Mesto Spišská Nová Ves
13. október 2013

Odkazprestarostu.sk piestany@odkazprestarostu.sk

tá poznámka o zvýšení prašnosti a hlučnosti je zavádzajúca,
pretože to nie je úlohou retardéra,
a pretože nie je retardér ako retardér,
napr. v anglicku, konkrétne v svetoznámom univerzitnom meste Cambridge sú stovky retardérov, napr. na konkrétnej ulici aj 5 a viac:

https://maps.google.sk/maps?q=Cambridge,+UK&hl=en&ll=52.22007,0.144582&spn=0.022532,0.050039&sll=48.600249,17.807338&sspn=0.194575,0.400314&oq=cambridge&t=h&hnear=Cambridge,+United+Kingdom&z=15&layer=c&cbll=52.220152,0.14485&panoid=FJudMVyXt-ccQ8Ao4wxEpg&cbp=12,73.95,,0,14.97

https://maps.google.sk/maps?q=Cambridge,+UK&hl=en&ll=52.219729,0.143337&spn=0.022532,0.050039&sll=48.600249,17.807338&sspn=0.194575,0.400314&oq=cambridge&t=h&hnear=Cambridge,+United+Kingdom&z=15&layer=c&cbll=52.219865,0.143812&panoid=a6AF1Ab0fF8inrbHmNmWhQ&cbp=12,73.95,,0,14.97

https://maps.google.sk/maps?q=Cambridge,+UK&hl=en&ll=52.219334,0.142479&spn=0.022532,0.050039&sll=48.600249,17.807338&sspn=0.194575,0.400314&oq=cambridge&t=h&hnear=Cambridge,+United+Kingdom&z=15&layer=c&cbll=52.219442,0.142665&panoid=YQS-XmEP8ypw9HBPQyrlxg&cbp=12,32.34,,0,5.63

treba poznamenať, že sa jedná o ulicu so zvýšeným počtom rizika ASBO - asocial behavior - asociálov/asociálneho správanie

tu je jasne vidieť z konštrukcie retardéra, že úlohou retardéra, nie je trestať všetkých, ale len tých ktorý prekročia neúmerne rýchlosť !
napríklad cyklista prejde v pohode...

a najdôležitejšou úlohou ako je vidieť - je zvýšenie bezpečnosti a taktiež psychologická výchova vodičov, aby prispôsobili rýchlosť v zastavanej zóne smerom dole

ak bude záujem, môžem z Cambridge poskytnúť desiatky ďaľších príkladov
a taktiež množstvo ďaľších príkladov ako mestské zastupiteľstvo - City Council Cambridge - aktívne znižuje povolené rýchlosti v jednotlivých mestských častiach,
napríklad v centre Cambridge rozšírili plošne zónu s najvyššou MPR na 20mph - to je zhruba 30 KMH !!!!

Karol Surový
Admin - Odkaz pre Starostu - Piešťany
13. október 2013

Zbynek

Dakujem, za podporu.
Pripominam ze napr na sidlisku Tarca tiez je zona 40 a je tam spomalovac. Moze sa sice obhajovat pritomnostom domova dochodcov ale nevidim dovod preco by pritomnost dochodcov mala byt brana vaznejsie ako pritomnost deti. Myslim si ze podprora rodin a bezpecnost deti by nemala byt brana na lahku vahu. Prejazdil som dost vela sveta na bicykli v rakusku, nemecku, svajciarku a spomalovace v obyvanych castiach aj v uplne bocnych ulickach su normalne.
13. október 2013

Odkazprestarostu.sk piestany@odkazprestarostu.sk

nehovoriac o tom, že prašnosť a celkové znečistenie slovenských ciest je do veľkej miery zapríčinená PREDOVŠETKÝM zanedbanou starostlivosťou o komunikácie práve zo strany samospráv (!)
... naše komunikácie sú potom charakteristické typickou vrstvou prachu, štrku, hlliny, kameňov, blata a neudržiavanej krajnice (s odlúpeným povrchom a jamami) - v kombinácii so zlým, absentujúcim alebo zmätočným značením to prispieva k obrovskému nebezpečiu najmä za zlých poveternostných okolností, - stav našich ciest by si všeobecne vyžadoval oveľa väčšie dodržiavanie zákonov a predpisov posilnené práve "pasívnymi" opatreniami a neustálym monitoringom

Karol Surový
Admin - Odkaz pre Starostu - Piešťany
03. máj 2014

Pavla Ráchelová

Nakoľko sme doposiaľ neobdržali nové informácie týkajúce sa podnetu, označujeme podnet ako neriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania