Otvorený septik v areali ZŠ-Hutnícka16

Zodpovednosť za riešenie: Spišská Nová Ves

V riešení
meno
marek 03. októbra 2018

Tento septik sa nachadza blízko asfaltoveho basketbalove ihriska a školskej kuchyne v areali Zakladnej školy na ulici Hutnicka 16 .SNV

04. október 2018

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Otvor pri lapači tukov zo ŠJ bol prekrytý betónovými kockami.
Zároveň, by sme chceli požiadať obyvateľov sídliska Západ 1, ktorí využívajú areál školy na športové aktivity v súlade s pravidlami využivania ihriska, o pomoc pri tom, aby sa areál školy nedevastoval a aby upozornili na prípadné nevhodné správanie sa niektorých užívateľov ihriska mestskú políciu - t. č. 159. Ihrisko je popoludní pre verejnosť otvorené len kvôli športu a nie preto, aby sa tam schádzali partie, ktoré znečisťujú areál školy cigaretovými ohorkami, fľašami od alkoholických a nealkoholických nápojov. Bežnou skutočnosťou totiž je, že zamestnankyne ŠJ pri príchode do práce musia najprv upratať rampu ŠJ od ohorkov, črepín a fliaš, nakoľko slúži ako "lavička" . Prípadne zavrieť kanál pred rampou, ktorý "niekto" po skončení činnosti školy odkryl len tak zo zábavy. Školské ihrisko nie je priestorom na to, aby sa tam bicyklovalo po dráhe, keďže je to bezpečné pre rodičov malých detí, aby sa hralo v piesku v doskočisku či rozhadzovali kamienky a vytrhávala podkladová fólia z workoutového ihriska. Ďakujeme za pochopenie.



Mgr. Alena Ludányiová
riaditeľka ZŠ
Hutnícka 16
Spišská Nová Ves

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.