Vyšný Hámor-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Spišská Nová Ves

Neriešený
meno
Jozef 09. októbra 2019

Dobrý deň, čoraz viac je potreba normálnej cesty na ulici Vyšný Hámor v záhradkarskej oblasti. Denne tam prejde toľko áut, že je to možno frekventovanejšia cesta ako niektoré uličky v meste. Riešenie, ktoré sa uskutočnilo, a to vysypanie rozbitej cesty, sa ukazálo ako nedostačujúce. Zaprší, a cestou sa valí voda, odnáša piesok, potom tam je blato, a potom sa kolobeh opakuje. Tráva v okolí je nepokosená, pešo sa dostať k záhradkám je niekedy boj o čistotu a sucho oblečenia. Bolo by fajn keby mesto konečne pristúpilo aj k tejto časti mesta. Veď tam predsa netreba postaviť ďiaľnicu. Ďakujeme

14. október 2019

peter

Problem je aj v tom, ze asfaltova komunikacia ktora sa urobila od mostika cez potok smerom ku krizu (okolo domov) nie je nijako odvodnena, tzn. vsetka voda steka priamo po ceste (ktoru kus za kusom odplavuje) a dalej pokracuje presne odfotenym usekom (treba vidiet pri silnych dazdoch). Tym padom ziadne vysypavanie tejto cesty nepomoze, lebo prud vody vsetko odplavi. Zial vzhladom k financnej situacii mesta si myslim, ze najblizsich 10 rokov tam ziadna cesta nebude. Mozno by bolo riesenim vybudovanie odtokoveho zlabu tak, aby sa cez neho dostala voda do potoka a aby netiekla po ceste. Potom by mozno postacovalo aj vysypanie cesty strkom/makadamom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania