Brezová-znečisťovanie-ovzdušia

Zodpovednosť za riešenie: Spišská Nová Ves

Uzavretý
meno
peter 24. októbra 2019

Dobrý deň,

chcel by som poukázať na problém spaľovania trávy a starého lístia, ktorý v posledných dňoch znepríjemňuje vzduch a život na Tarči (predpokladám, že nie len tam). Niektorí záhradkári a majitelia domov zjavne nevedia, že lístie patrí do kompostu (resp. kontajnerov na bio odpad) a nie do ohňa. Včera 22.10 v podvečerných hodinách bola dymom zamorená celá stará Tarča - smrad v celom byte, vyvesené prádlo na balkóne zasmradené ako z pahreby.

Bolo by možné zo strany MsP urobiť nejakú prevenciu v tejto oblasti (zamerať sa na dym pri hliadkovaní a napomenúť týchto ľudí)? Resp. urobiť osvetu aj cez TV Reduta, kedže starší občania mesta možno o zákaze spaľovania ani nevedia.
Už máme dosť znečistené ovzdušie na to, aby sme si ho takto bezdôvodne a hlavne zbytočne znečisťovali. ďakujem

28. október 2019

Odpoveď samosprávy

Hliadky mestskej polície v prípade zistenia spaľovania záhradného odpadu, prípadne nahlásenia takejto činnosti riešia občanov vykonávajúcich takúto činnosť. Zároveň dostali za úlohu hlavne v tomto jesennom období sa v rámci hliadkovania vo zvýšenej miere venovať tomuto problému a kontrolovať záhradkárske osady.

Andrej Boroň
zástupca náčelníka MsP v SNV
08. november 2019

John Rambo

Je to hlavne zahradkarska osada Lipa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania