Nezverejnené informácie - Investícia športova hala

Zodpovednosť za riešenie: Stará Ľubovňa

Vyriešený

Kde je mozne vidiet vyhodnotenie predlozenych ponuk na prevadzkovanie restauracie a posilnovne v sportovej hale?kde je zverejnena zmluva o najme s vitaznymi subjektmi podnikajucimi v sportovej hale?kde je mozne vidiet presnu sumu investicie do socialnych zariadeni v sportovej hale? pravnicka osoba so 100% ucastou obce na majetku je povinna zverejnovat tieto dokumenty. mesto a ekos ich zverejnuju.slobyterm a ine pravnicke osoby nie.ak su zverejnene vyssie uvedene dokumenty ktore zodpovedaju otazky tak kde?na internetovych strankach a ani v obchodnom vestniku nie su.dakujem

18. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň a ďakujeme za Váš podnet. Žiadosť o odpovede preposielame na spoločnosť Slobyterm.

Ing.Aleš Solár, prednosta MsÚ
02. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

V zmysle Zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám je spoločnosť SLOBYTERM, spol. s r. o. povinná osoba v súlade s ustanoveniami §2 odst. 3, to znamená, že spoločnosť SLOBYTERM je právnická osoba založená povinnou osobou podľa §2 odst. 1.

V súlade s §3 odst. 3 uvedeného zákona: “ Povinná osoba podľa §2 ods. 3 sprístupní iba informácie o hospodárení s verejnými prostriedkami, nakladaní s majetkom štátu, majetkom vyššieho územného celku alebo majetkom obce…”.

Do rekonštrukcie sociálnych zariadení investoval súčasný vlastník a zároveň správca Športovej haly - spoločnosť SLOBYTERM.

Na rekonštrukciu neboli použité verejné prostriedky, ani prostriedky Mesta Stará Ľubovňa, a teda v súlade s uvedeným zákonom nemá spoločnosť SLOBYTERM, spol. s r.o. povinnosť ich verejne sprístupňovať. Na rekonštrukciu boli použité vlastné prostriedky z obchodnej činnosti.

Napriek uvedenému zneniu zákona, pokiaľ máte naďalej záujem, môžeme Vám poskytnúť všetky požadované dokumenty k nahliadnutiu pri osobnom stretnutí v spoločnosti SLOBYTERM.Ing.Milan Malast, konateľ a riaditeľ spoločnosti SLOBYTERM, spol. s.r.o.
02. február 2016

filip

vazeny pan riaditel aj ked s vami nesuhlasi vacsina z nas pretoze majetok a financie s ktorymi hospodarite v sportovej hale a na plavarni su v konecnom rade vlastnictvom mesta ktore bolo zverene slobytermu tak zodpovedal ste (nespravne a vyhybavo) len na tretiu z polozenych otazok. na byvale vedenie mate zle spomienky a sam konate netransparentne. uviedli ste ze ste pouzili vlastne prostriedky z obchodnej cinnosti takze to znamena ze odberatelia tepla a zakaznici pneuservisu sa skladaju najomcom v sportovej hale a na plavarni na ich podnikatelsku cinnost?
04. február 2016

Filip 195.168

Ak nieje problém s nahliadnutím, tak tu dajte scan, tabuľku, odpovede, predsa k Vám všetci neprídeme, veď by sme zastavili prevádzku, vystrašili Vás alebo nebodaj štrngali kľúčmi :)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania