Retardér na cestnej komunikácii pred T križovatkou sídl. Východ

Zodpovednosť za riešenie: Stará Ľubovňa

V riešení
meno
Jaroslav Pavlinský 08. marca 2016

Chcem dať podnet a upozorniť na potrebu cestného retardéra na ulici Za vodou podľa naznačenej fotografie.
Dôvodom je riziko spojené s neprimeranou rýchlosťou niektorých vodičov pri prejazde uvedeným miestom ako aj nedávanie prednosti v jazde vozidlám prichádzajúcim sprava (od garáži) automobilmi prichádzajúcimi v smere od Billy. Vznikajú tu nebezpečné situácie, ktoré v niekolkých prípadoch skončili aj kolíziami. Paralelne tade vedie chodník (prechod pre chodcov), ktorým denne prechádza množstvo detí do/zo školy. Takisto sú ohrozené aj osoby od zaparkovaných áut. Nebezpečne blízko cesty sú umiestnené aj kontajnery na odpad a separovaný odpad pred vchodom Za vodou 13. Myslím, že táto "prekážka" na ceste by pomohla znížiť rýchlosť automobilov v tomto rizikovom úseku.

17. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň a ďakujeme za Váš podnet. Týmto podnetom sa bude zaoberať dopravná komisia v mesiaci apríl.

Ing.Aleš Solár, prednosta MsÚ
02. apríl 2016

Mikulas

Myslim si ze rozumnejsie by bolo Investovat a opravit radsej vsetky vytlky. Neriesit to prahom, ale radsej znackou zona 30km/h.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania