Návrh na riešenie dopravnej situácie

Zodpovednosť za riešenie: Stará Ľubovňa

V riešení
meno
Jozef 03. marca 2017

Dobrý deň, každým dňom riešime v hlavách neúnosnú dopravnú situáciu pri najväčšom školskom a predškolskom zariadení v meste. Aký veľký problém by bol, ak by mesto odľahčilo situáciu zmenou dopravného systému na jednosmernú jazdu cez existujúci chodník, ktorý šírkou postačuje na prejazd vozidiel a tiež vybudovalo chodník tak ako je znázornené na fotografii?
Netvrďte prosím Vás, že je to otázka financií a tiež ma nezaujíma už dosť trápna odpoveď vedenia, "budeme sa tým zaoberať. Myslím, že v tomto prípade je tu potreba chcenia. V rozpočte mesta sa určite nájde aspoň dvetisíc eur, pričom počítam už aj s odmenou pre vedenie mesta, prípadne mestských policajtov, ktorí po dennodennom postávaní na križovatke mohli s týmto nápadom prísť a venovať sa tak iným problémom v meste.

Ďakujem

06. marec 2017

Maja Bebková

Dobrý deň a čo tak zaparkovať
autami rovno v triede nech tie deti zabudnu aj chodiť,keby to bolo na mne tak zakažem autá pred školou uplne,nech deti i učitelia chodia peši.Nespokojný rodič.
06. marec 2017

učiteľ

p. Bebková to by nebolo riešenie pretože vstup do školy by bolo potrebné prerobiť na vjazd pre vozidlá. skôr tu prichádza do úvahy uzavrieť úplne túto zónu ale potom je potrebné zrušiť aj parkovisko pred lentilkou a vyriešiť zásobovanie iným spôsobom, napr. dronom. to by ale zase nebolo riešenie pretože zápchy by vznikali okolo obch.domu družba. v súčastnosti je potrebné zabezpečiť plynulý prejazd a zastavenie na nevyhnutnú dobu, t.j. vystúp a nástup detí. ale nechajme to na kompetentných nech riešia vyriešiteľné.
07. marec 2017

Kamila

Nechapem preco by mali chodci ustupovat autam a likvidovat chodnik pre pesich, v centre sidliska by deti mali dochadzat do skoly pesi....aj ucitelia....na zasobovanie by potom neboli potrebne DRONY, ako pisete p. ucitel
07. marec 2017

učiteľ

p.kamila drony som myslel obrazne. deti a učitelia by dochádzali do školy pešo ak by sa rozvoj mesta zastavil v čase keď sme minimalne my obaja boli len malé deti.v súčastnosti do škôl dochádzajú deti z rôznych častí mesta a už dávno neplatí sídlisková príslušnosť k škole. ale ak máte deti určite viete. myslím že môj návrh je aj pre bezpečnosť chodcov pretože upchávanie a obojsmerný pohyb vozidiel dosť ohrozuje aj chodcov.ale ak máte vozidlo určite to viete tiež pochopiť pretože v prehustenej premávke si skôr všimnete veľké suv ako malého školáka.
08. marec 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň a ďakujeme za Váš podnet. Problémom sa už zaoberáme a dali sme vypracovať rozpočtový náklad na vybudovanie chodníka popri ceste. Riešime to aj v súvislosti s projektom rekonštrukcie terás MŠ Tatranská a posunom existujúceho oplotenia materskej školy. Ku Vašim poznámkam o realizácii za 2000 € a pod. sa radšej nebudem vyjadrovať, lebo Vaše predstavy sú zjavne scestné. Prajem pekný deň.

Ing.Aleš Solár, prednosta MsÚ
08. marec 2017

učiteľ

scestné p. Solár? áno pokiaľ budú vysoké odmeny pripadne bude scestné pôsobenie Vás ako prednostu. m2 zámkovej dlažby sa pohybuje okolo 10eur.práca vychádza tiež na približne 10eur za m2 pokladania. ak počítame že je potrebný chodník v dĺžke 100m a osadenie 3 -4 nových dopravných značiek sú moje predstavy až také scestné keď som napísal aspoň?!cenu môžete znížiť verejným obstaraním.ďakujem za odpoveď a realizáciu.
06. apríl 2017

Ľuboš

Nesúhlasím, tento podmet je úplný nezmysel. Som toho názoru aby to ostalo pre chodcov a cyklistov, nie všade pustiť autá.
23. apríl 2017

Peter Doruk

Dobrý deň,
uvedený podnet ma osobne zaujíma, nakoľko tento úsek dôverne poznám, vozím tu svoje deti a každé ráno som svedkom kolíznych situácií. Odstavené autá pred školou aj škôlkou musia z parkovacieho miesta vycúvať, čo pri frekvencii chodcov, najmä detí, môže viesť úrazom. Začneme konať až na základe tragédie? Kto bude zodpovedný za úraz? Priamo šofér, no nepriama zodpovednosť bude určite pripočítateľná aj vedeniu mesta.
Vo volebných letákoch si dobre pamätáme návrhy riešení dopravnej situácie v meste, kruhové odjazdy. Situácia, by ale určite bola iná, ak by primátor, respektíve prednosta, každé ráno uvedený úsek absolvovali autom.
Aby moje slová neboli len o kritike, ponúkam niekoľko návrhov. Na realizáciu niektorých nebudú potrebné žiadne investície. Použitie zdravého sedliackeho rozumu hovorí: Čím menej vozidiel, tým menej chaosu a kritických situácií.
1. Mestských policajtov, stojacich na prechode v spomínanom úseku, dobre nahradí spomaľovací prah, bude tam aj v poobedňajších hodinách, keď deti kráčajú zo školy, krúžkov a družiny.
2. Ak by pribudli parkovacie miesta pod tatranskou škôlkou od Družby, časť vozidiel by nevchádzala do kritického úseku.
3. Kontajnerové stojisko pred "lentilkou" premiestniť k bytovke, opäť pribudnú parkovacie miesta.
4. Parkovanie zamestnancov školy v areáli.
5. Školník alebo pracovník cez programy UPSVR pred vchodom do budovy školy.

Komplexné a sľubované riešenie dopravy v meste je však nevyhnutné, nakoľko obdobná situácia je aj pred školou na Levočskej ulici, ZUŠ.
07. október 2017

Drahomír Štefko

Súhlasím s bodmi:1.,4., a s paralelným chodníkom pre žiakov medzi plotom MŠ ZŠ a súčasnou jednosmerkou okolo plota MŠ pre výjazd
07. október 2017

Drahomír Štefko

Chodník na ploche pred ZŠ Vedľa cesty a podzemného teplovodného potrubia. Potrubie zatepliť

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania