Zabezpečenie smetných nádob v meste

Zodpovednosť za riešenie: Stará Ľubovňa

V riešení
meno
Natália 16. júna 2017

V skupine na FB sa objavila fotografia, ako spoluobčania na Sídlisku Za vodou, vyberajú oblečenie z kontajnerov, ktoré sú určené na to, aby do nich ľudia mohli vhadzovať časti oblečenia, ktoré nepotrebujú, a tie môžu poslúžiť ľuďom v núdzi. I keď kontajnery nepatria pod mesto, stoja pri ostatných smetných nádobác, ktoré by mali byť riadne zabezpečené pred tým, aby sa v nich ľudia mohli prehrabávať a následne znečisťovať okolie. Veci, ktoré sa im nepáčia, vhodia do koša na komunálny odpad, prípadne ich nechajú rozhádzané okolo košov alebo v blízkom okolí, čo neúnosne zaťažuje naše životné prostredie. Preto sa pýtam, prečo mesto ešte za tie roky nevyčlenilo financie na zabezpečenie a udržiavanie priestorov, kde sa nachádzajú odpadové nádoby (klietky na kľúč, príp. iné zabezpečenie).

20. jún 2017

fero

aj ti na fotografii su v nudzi maju teda narok na oblecenie alebo nie?
21. jún 2017

Natália

Tak ale určite nie takýmto spôsobom!
03. júl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň a ďakujeme za Váš podnet. Už sme sa ním zaoberali. V zásade vidíme 2 riešenia. Prvé spočíva v presune nádob na použitý odev na viditeľné miesta, tak aby boli pod dohľadom bežných ľudí. Druhé vidíme v kontrole, kde chceme požiadať o pomoc štátnu políciu. Spolupráca so štátnou políciou dnes už výborne pri rovnakom probléme funguje v meste Levoča, kde sa bežne vyrubujú pokuty aj v súvislosti s poškodzovaním cudzieho majetku.

Ing.Aleš Solár, prednosta MsÚ
03. júl 2017

Róbert Stanko

Skoncovanie s nájazdmi

Chcem sa opýtať kompetentných,kedy už začnú riešiť pretrvávajúce problémy s neprispôsobivými občanmi,ktorý terorizujú toto mesto svojím neporiadkom,ktorý vyberajú z kontajnerov na verejný odpad,alebo s kontajnerov určených na šatstvo? Už by sa s tým malo niečo robiť. To radšej mesto vynaloží prostriedky na čistenie plôch?A čo majitelia kontajnerov? Veď aj oni vynakládajú určitú sumu na opravu zdevastovaných kontajnerov po nájazdoch týchto občanov
04. júl 2017

Peter Doruk

Na uvedenej fotke sa predsa dajú krásne rozoznať tváre. Na mestskom úrade máme oddelenie sociálnych vecí, ktoré má určite nejaké "nástroje" ako na neprispôsobivých občanov. Len to by ho nesmel viesť politicky nominant, no musíme sa odvďačiť svojim ľuďom za podporu vo voľbách. Prepáčte, viem, že nie sme na politickom fóre. Stráženie kontajnerov nepomôže a myslím, že štátna polícia má iné úlohy ako strážiť kontajner súkromnej firme. Jediné, čo pomôže, je oplotenie a uzamknutie každého kontajnerového stojiska. Hurá, asi za to dostanem nobelovku. Asi nie, už to majú v desiatkach miest na Slovensku...
04. júl 2017

Peter Doruk

Takto to vyzeralo ešte dva týždne po zverejnení podnetu
25. január 2018

Juraj

odpadové koše by mali byť oplotené, uzavreté zámkom aby dvojnohé medvede nemali pristup.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.