Vrak auta so zahraničnou ŠPZ

Zodpovednosť za riešenie: Stará Ľubovňa

V riešení
meno
Jakub 03. februára 2018

Dobrý deň,
chcem upozorniť na vrak auta na parkovisku pred bytovkou na Mierovej 66. Auto sa dlhodobo nehýbe a používa zahraničnú ŠPZ. Ďakujem za doriešenie.

09. február 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň a ďakujeme za Váš podnet. Posielame ho na riešenie mestskej polícii.

Ing.Aleš Solár, prednosta MsÚ
28. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Vrakom sa motorové vozidlo stáva až vtedy, keď nemá štátnu poznávaciu značku (identifikačné číslo), nie je uzatvorené, javí známky opustenosti, nedá sa spojazdniť, poškodzuje životné prostredie a narúša estetický vzhľad obce, alebo mesta. Uvedené vozidlo nie je vrakom. Má cudziu poznávaciu značku. Majiteľ vozidla bol v minulom roku upozornený na dlhodobe zaberanie parkovacieho miesta no doposiaľ nereagoval. Nemáme oporu v žiadnom zákone, alebo inej právnej norme aby sme uvedené vozidlo dali odstrániť. Čo momentálne skúmame je možnosť vyrúbať majiteľovi tohto vozidla Daň za užívanie verejného priestranstva. Budeme mať k tomu budúci týždeň pracovné stretnutie.

Oskar Ščigulinský, náčelník MsP

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania