Zakaz vjazdu do Dirt parku

Zodpovednosť za riešenie: Stará Ľubovňa

V riešení
meno
Andrej 30. júla 2018

Ako nazov naznacuje, Dirt park by mal dostat specialny zakaz vjazdu - s vynimkou majitelov pozemkov pri moste.

Odkedy sa otvorila cyklotrasa pri rieke Poprad, cesta k nej je nadmieru frekventovana osobnymi automobilmi. Neraz som videl mladez ako nesu v ruke korcule, lebo uz nieje bezpecne sa spustit od stareho cintorina.

No su medzi nami aj taki, ktorym su desiatky pesich chodcov lahostajne a musia si cestu za sportom/rekreaciou skratit autom. A vobec im nieje trapne obchadzat cyklistov, znechutene mamicky s kocikmi, ludi co si chodia zacvicit k zltym hrazdam...

Je kriticke podotknut, ze cyklotrasa je dostupna aj z parkoviska pri Kauflande.
Taktiez nezbudnut na fakt, ze Dirt park bol mestom schvaleny projekt pre bikerov, a z aut tam jazdili akurat policajne hliadky.

01. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň a ďakujeme za Váš podnet. Cyklotrasa ako taká ešte nie je oficiálne otvorená, keďže ešte nebola skolaudovaná. Viac podrobností je zverejnených na webovom sídle mesta https://www.staralubovna.sk/item/cyklotrasu-cakaju-posledne-zmeny/. Pokiaľ ide o vjazd motorových vozidiel smerom od "Večierky", so zákazom vjazdu motorových vozidiel po kolaudácii súhlasíme a rovnako zdieľame názor, že cyklotrasa začína pri OC Kaufland/Vendo park a ide do obce Hniezdne ( Kovanecký most). To znamená, že ak idem na trasu autom, parkujem pri OC Kaufland/Vendo park a nejazdím okolo "Večierky". Vjazd bude ale povolený spoločnosti VPS, p.o. ako budúcemu prevádzkovateľovi trasy, Vodohospodárskemu podniku a poľnohospodárskym družstvám z Novej Ľubovne a Hniezdneho, ktoré musia mať prístup na obhospodarované pozemky.

Značka teda bude osadená po skolaudovaní cyklotrasy.

Ing. Aleš Solár, prednosta MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.