Nepriehľadná situácia

Zodpovednosť za riešenie: Stará Ľubovňa

Vyriešený
meno
Júlia Kormošová 24. novembra 2013

Na križovatke smerom od Levočskej k Jakubianskej zastávke a nemocnici sú vysadené kery, ktoré neumožňujú vidieť na cestu z ľavej strany a teda bezpečne prejsť cez priechod. Ak tak chceme urobiť, musíme vojsť do vozovky. Podotýkam, že je to nebezpečné hlavne pre deti, ktoré navštevujú ZŠ na Levočskej ulici, alebo v opačnom smere Špeciálnu internátnu a Osobitnú školu taktiež na Levočskej ul.

24. november 2013

Odkazprestarostu.sk

Pozdravujem,

pridávam môj osobný názor na túto situáciu ako vodič a zároveň aj chodca, ktorý denne prechádza touto trasou či už cestou od nemocnice na hlavnú do NL alebo smer mesto. Nikdy som však problém nemal s výhľadom.

Je to križovatka tvaru T, na ktorej je aj prechod. Pred prechodom musí vodič spomaliť a presvedčiť že na prechod nevošiel žiadny chodec a tak vstúpi na prechod s autom odkiaľ má bohatý výhľad (na obe strany). + je tam dopravná značka - Stoj, daj prednosť v jazde!

Čisto môj názor a nikdy mi to nerobilo problém.
Ale nájdu sa určite aj taký, ktorým to vadí a tento problém som prijal a počkáme si na správu priamo od samosprávy.

Prispievateľ a administrátor Damián
24. november 2013

Júlia Kormošová

Áno súhlasím, ale nie každý vodič to aj dodržiava a verte mi, že viem o čom vravím. To je však na vodičoch. Ja hovorím o pohľade chodca. Ide skôr o to, že smerom od Levočskej naozaj nemáte dobrý výhľad doľava. Dospelý to ešte nejako svojou výškou ustáli, ale dieťa nemá šancu z chodníka vidieť, či niečo ide alebo nie. Ja si plne uvedomujem, že zelene v našom meste ubúda, ale možno by orezanie pomohlo a výhľad by bol lepší a prechod bezpečnejší.
24. november 2013

Odkazprestarostu.sk

Ja súhlasím taktiež :)

Od tejto fotky priloženej k podnetu sa toho veľa zmenilo. Zeleň tam vyrástla a potrebovala by trošku ostrihať.
26. február 2014

Odpoveď samosprávy

Zeleň bude upravená, prerezaná v jarných mesiacoch roku2014 mestskou firmou EKOS s.r.o. Stará Ľubovňa.

Ing. arch. František Benko, oddelenie výstavby ÚR a ŽP, MsÚ Stará Ľubovňa
26. február 2014

Odpoveď samosprávy

Zeleň bude upravená, prerezaná v jarných mesiacoch roku2014 mestskou firmou EKOS s.r.o. Stará Ľubovňa.

Ing. arch. František Benko, oddelenie výstavby ÚR a ŽP, MsÚ Stará Ľubovňa
23. marec 2014

Julka

Toto miesto zatiaľ upravené nie je, ale zase musím pochváliť, že okolo chodníka smerom na Novú Ľubovňu, boli obrezané kriaky vyčnievajúce do chodníka. Takže už nehrozí vypichnutie oka alebo škrabance. :) Ináč ešte pod kaplnkou trčí suchý strom. Držia ho len drôty, tak by bolo dobré ho odstrániť.
01. apríl 2014

Julka

Vyriešený.
16. júl 2018

Martina

A opäť zase rozrastený porast. Každoročne sa opakujúci a ignorovaný jav. Veď v pohode. Prečo to riešiť, keď je potrebné a dôležitejšie riešiť strom, ktorý bráni tv a internetovému signálu. Niet nad ľudský život.
17. júl 2018

Odkaz pre starostu

Pre aktualizáciu dokazujúcu pretrvávajúci problém bol podnet opätovne odoslaný samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
07. október 2018

Martina

Vyriešené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania